środa, 30 czerwca 2021 12:09

Samodzielna naprawa zamka i pomoc specjalisty

Autor Artykuł sponsorowany
Samodzielna naprawa zamka i pomoc specjalisty

Dość częstym powodem dla którego zamawiamy usługi ślusarskie są kwestie związane z nieprawidłowo funkcjonującym zamkiem lub po prostu z jego awarią. Czy samodzielna naprawa zamka ma sens w każdej sytuacji? Czy może lepiej zdać się na wiedzę i doświadczenie specjalisty? Warto przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Kiedy potrzebna interwencja ślusarza?

Interwencja specjalisty ślusarskiego na przykład z firmy https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia.pl/ może być konieczna jeśli zauważymy pierwsze, poważne symptomy związane z błędnym funkcjonowaniem zamka. Dotyczy to zarówno zamka w drzwiach wejściowych (na przykład w drzwiach antywłamaniowych), jak i zamków w skrytkach, sejfach i tym podobne, gdzie naprawa zamka jest konieczna. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ślusarz będzie w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji z zamkiem – niezależnie od tego jak bardzo stary i zużyty jest to zamek lub jak bardzo nowoczesny jest to model zamka. Nawet skomplikowane zamki elektroniczne nie są żadną tajemnicą dla ślusarza z pogotowia zamkowego. Firma dba o to, aby wszyscy pracownicy przechodzili regularne szkolenia, które pozwalają im poszerzać wiedzę na temat konstrukcji i funkcjonowania nawet nowoczesnych rodzajów zamków. Zamawiając więc ślusarza można liczyć na szybkość oraz pewność naprawy niezależnie od ilości zamków lub też ich skomplikowania.

Jak naprawić zamek samodzielnie?

Oczywiście nie w każdej sytuacji będzie potrzebna interwencja specjalisty ślusarskiego. W niektórych sytuacjach można spróbować naprawić zamek samodzielnie. Zwykle najszybszą metodą i bezpieczną jest wykonanie czyszczenia zamka. Przyczyna niekoniecznie może tkwić w uszkodzonym mechanizmie, ale wynikać po prostu z zabrudzenia lub ze złej konserwacji zamka. W różnego rodzaju sklepach można znaleźć specjalne preparaty chemiczne, które nadają się do konserwacji i czyszczenia zamków. Są one zwykle produkowane przez firmy, które zajmują się także tworzeniem zamków. Nic więc dziwnego, że może to być na przykład substancja w sprayu z nadrukiem firmy Gerda, która jest znanym producentem zamków. Stosując się do instrukcji na opakowaniu w zaledwie kilka chwil można przeprowadzić jednocześnie czyszczenie i naoliwienie mechanizmu zamkowego. Jeśli problem występuje nadal warto sprawdzić czy sam zamek został poprawnie zamontowany w drzwiach. Można więc sięgnąć po śrubokręt i spróbować dokręcić wszystkie śrubki. Czasem też pomaga po prostu wymiana wkładki. W większości modeli nowoczesnych zamków wystarczy wykręcić wkładkę i ją wymienić na identyczny rodzaj.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje