sobota, 16 października 2021 08:26

Sceny grozy w Tarnowie. Nożownik gonił ofiarę pod same drzwi

Autor Marzena Gitler
Sceny grozy w Tarnowie. Nożownik gonił ofiarę pod same drzwi

Mężczyzna z nożem gonił za uciekającą ofiarą aż pod same drzwi jej mieszkania, a potem walił nożem w drzwi, za którymi się schroniła Sceny jak z horrory rozegrały się w Tarnowie.

Chwile grozy przeżył 23-letni mieszkaniec Tarnowa, który wracał ze sklepu z zakupami. Tuż przed domem zaczepił go nieznajomy mężczyzna i zażądał od niego pieniędzy. Napastnik wyciągnął długi nóż i zagroził, że go użyje, jeśli nie dostanie gotówki.

23-latek rzucił się do ucieczki, mężczyzna z nożem ruszył w pogoń. Zaatakowany dobiegł już do domu i wbiegł na klatkę, a nożownik za nim. Ofiara zdołała dotrzeć do mieszkania i zatrzasnąć w pośpiechu drzwi, a napastnik stanął pod jego drzwiami zaczął walić w nie nożem. Pokrzywdzony słysząc co się dzieje, wykręcił numer alarmowy, dzięki czemu na miejscu szybko pojawili się policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum i zatrzymali nożownika, który widząc mundurowych próbował pozbyć się noża, odrzucając go od siebie.

18-latek z Tranowa z długim nożem zaatakował przechodnia - fot. KMP Tarnów

Nożownikiem okazał się 18-letni mieszkaniec Tarnowa. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury rejonowej. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenia mienia. Decyzją tarnowskiego sądu został tymczasowo aresztowany i na proces poczeka dwa miesiące w odosobnieniu. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

To kolejny atak nożem w Tarnowie w ciągu ostatnich dni. 5 października od ciosów nożem zginął 7-latek.

fot. Pixabay

Tarnów - najnowsze informacje