środa, 20 września 2023 08:55

Seniorka nagle straciła przytomność. Rozpoczęła się walka o jej życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Seniorka nagle straciła przytomność. Rozpoczęła się walka o jej życie

Funkcjonariusze SG w Krakowie i Krakowie – Balicach tylko w ciągu ostatnich trzech dni interweniowali przy dwóch losowych zdarzeniach, gdzie życie ludzkie było zagrożone.

Pierwsza sytuacja miała miejsce 18 września. Dwaj funkcjonariusze PSG w Krakowie: mjr SG Jakub Malczak oraz ppor. SG Piotr Padoł, podczas wykonywania czynności służbowych w Krakowie byli świadkami zasłabnięcia i upadku starszej kobiety. Początkowo kobiecie próbował pomóc jej syn, jednak już po chwili dołączyli do niego funkcjonariusze SG. Służbowi nie pozostali obojętni - wezwali karetkę pogotowia i udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Ułożyli kobietę w pozycji bocznej ustalonej oraz sprawdzili jej podstawowe parametry życiowe. Funkcjonariusze do chwili przyjazdu karetki pogotowia monitorowali funkcje życiowe kobiety oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Karetka zabrała nieprzytomną kobietę do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych 19 września.   Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie – Balicach: chor. SG Marcin Błachut oraz sierż. SG Mariusz Skwarczek, jadąc do służby prywatnym pojazdem, najechali w jednej z miejscowości w powiecie myślenickim na kolizję dwóch pojazdów. Funkcjonariusze ustalili, że osoby biorące udział w zdarzeniu drogowym nie wymagały udzielenia pierwszej pomocy. W związku z tym zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Poszkodowanych przekazano pod opiekę przybyłych na miejsce służb ratowniczych.

Foto: Zdjęcie poglądowe/policja.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka