wtorek, 13 lutego 2024 20:20

"Wspaniała zabawa." Seniorzy w powiecie wielickim zakończyli balem karnawał [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
"Wspaniała zabawa." Seniorzy w powiecie wielickim zakończyli balem karnawał [WIDEO]

Ponad 300 seniorów z powiatu wielickiego bawiło się w ostatni piątek na Powiatowym Balu Seniora. Udział w wydarzenie, które było częścią obchodów jubileuszu 25-lecia Powiatu Wielickiego, był całkowicie darmowy.

Powiatowy Bal Seniora zorganizowano w gościnnych progach Kampusu Wielickiego. Zabawa, która rozpoczęła się 9 lutego o godz. 19 powitaniem wszystkich uczestników, trwała do pierwszej w nocy.

Noworoczne życzenia złożyli uczestnikom wicestarosta wielicki, Henryk Gawor (który pozdrowił wszystkich w imieniu starosty Adama Kociołka), oraz Tomasz Broniowski, członek zarządu powiatu. W wydarzeniu uczestniczyła również Aleksandra Ślusarek i Stanisław Kyrc - członkowie Zarządu oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wielickiego Zdzisław Prochwicz.

Seniorzy nie zawiedli i już od pierwszych taktów muzyki ruszyli na parkiet, pokazując, że bawić się można w każdym wieku. Pamiętali też o eleganckich, balowych strojach i szampańskich nastrojach.

O świetną zabawę zadbał DJ MartineS, a o wyśmienity poczęstunek - restauracja La Forchetta.

Pamiątką tego ostatniego weekendu karnawału 2024 były selfie, które można było zrobić sobie na specjalnej złotej ściance oraz filmy z imprezowymi gadżetami, które w można było nagrać w fotobudce 3D. O te atrakcje i dekoracje z balonów zadbała firma Dmuchańce - "Sąsiedzi" Wieliczka Gdów okolice. Pamiątkowe zdjęcia podczas balu robiła też Dominika Wójcik.

W wydarzeniu wzięły udział zarówno singielki i single, jak i pary przyjaciół czy długoletnie małżeństwa. Nie zabrakło przedstawicieli organizacji senioralnych, w tym koła emerytów i rencistów z Niepołomic.

Tańce przerywano wspólnymi zabawami, a ich zwieńczeniem był konkursu na Królową i Króla Balu. Zoostali nimi Agnieszka Stopka i Ryszard Witek, którzy otrzymali symboliczne korony. Nagrody ufundowane przez Kopalnię Soli "Wieliczka" wręczyli laureatom prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Paweł Nowak oraz prezes Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Michał Roehlich wraz z Zarządem Powiatu Wielickiego.  

Nad bezpieczeństwem imprezowiczów czuwały Agencja Ochrony VIP Patrol oraz Ochotnicza Grupa Medyczna.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka