sobota, 8 października 2022 06:06

Seniorzy z Dobczyc mogą liczyć na benefity

Autor Marzena Gitler
Seniorzy z Dobczyc mogą liczyć na benefity

W piątek 23 września w Dobczycach odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora – Programu, do którego w tym roku przystąpiła także Gmina Dobczyce. Dzięki wsparciu samorządu seniorzy z gminy Dobczyce, którzy ukończyli 60 lat będą mogli bezpłatnie wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora i skorzystać z benefitów, do których uprawnia jej posiadanie.

Podczas uroczystego wydarzenia dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach Jolanta Mazurkiewicz wspólnie z przedstawicielem Stowarzyszenia MANKO Dariuszem Mrozem opowiedzieli o programie i jego wdrożeniu w gminie Dobczyce. W związku z nawiązaniem współpracy w zakresie realizacji Ogólnopolskiej Karty Seniora, Gmina Dobczyce otrzymała certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”, który na ręce burmistrza Tomasza Susia oraz przewodniczącej Rady Miejskiej w Dobczycach przekazał przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO.

Punktem szczególnym spotkania było symboliczne przekazanie pierwszych Ogólnopolskich Kart Seniora, sygnowanych logiem Gminy Dobczyce, na ręce przedstawicieli środowiska senioralnego. Wyróżnieni zostali także przedsiębiorcy z terenu gminy Dobczyce, którzy jako pierwsi zdecydowali się przystąpić do programu i zaoferowali zróżnicowane zniżki seniorom.

W ciepłych słowach do licznie zgromadzonych uczestników wydarzenia zwrócili się także senator Andrzej Pająk oraz starosta Józef Tomal. Spotkanie zwieńczył występ sekcji wokalnej Muzopozytywni. Na scenie mogliśmy usłyszeć: Panią Joannę Sadkiewicz, Maję Sadkiewicz oraz Pana Marka Cieślaka.

Ogólnopolska Karta Seniora upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają do programu nowe firmy, które deklarują współpracę i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 24 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Osoby, które chciałyby wyrobić Kartę mogą to zrobić codziennie w godzinach pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach.

Firmy, które przystąpiły do Programu z terenu gminy Dobczyce:

  • Siłownia IRON GYM, ul. Podgórska 2
  • FHU BETI (firany, zasłony), ul. Rynek 1
  • Pracownia krawiecka Szpulka, Plac Zgody 3A
  • Restauracja Ewonna, ul. Rynek 30
  • ArtOgród, ul. Mostowa 18a
  • Firma MED.-MIX, ul. Rynek 20 MN
  • SpaceGSM Serwis (serwis telefonów i akcesoria), ul. Rynek 10
  • Hotel Podzamcze, ul. Wąska 1

„Oczywiście liczmy, że lista przedsiębiorców z terenu gminy Dobczyce honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora będzie nieustannie rosnąć. Już dziś gorąco zachęcamy do dołączenia do Programu!” – zachęca Gmina Dobczyce.

Inf. i fot. UMiG Dobczyce

Myślenice - najnowsze informacje