czwartek, 15 lutego 2024 15:17

Skatowali 33-latka i ukradli mu telefon. Sprawcy zatrzymani przez policję

Autor Katarzyna Jamróz
Skatowali 33-latka i ukradli mu telefon. Sprawcy zatrzymani przez policję

We wtorek, 7 lutego, w godzinach wieczornych, w miejscowości Jabłonka doszło do rozboju. Sprawcy najpierw pobili przypadkowego mężczyznę, a następnie zabrali mu telefon komórkowy. Poszkodowanego znalazł inny mieszkaniec wsi, który o zdarzeniu od razu powiadomił policję.

Chwile grozy rozegrały się w miniony wtorek, 7 lutego, w miejscowości Jabłonka (powiat nowotarski). Doszło tam do pobicia mężczyzny. Sprawcy dodatkowo zabrali mu telefon komórkowy. Poszkodowanego znalazł inny mieszkaniec wsi, który o zdarzeniu od razu powiadomił policję. – Pokrzywdzony doznał licznych złamań czaszki i twarzoczaszki – informuje nowotarska policja.

Już następnego dnia, w wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali dwóch mężczyzn. Przy jednym z nich znaleziono skradziony telefon. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty dokonania rozboju. Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec 26-latka tymczasowe aresztowanie, natomiast wobec drugiego ze sprawców, 18-latka Sąd zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, a także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 15 lat.

Fot. Ilustracyjne

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka