czwartek, 11 lipca 2019 07:25

Skawina: Dziś w południe piknik #RodzinaSercemMałopolski

Autor Marzena Gitler
Skawina: Dziś w południe piknik #RodzinaSercemMałopolski

Wakacje to czas, w którym codzienne obowiązki nieco schodzą na drugi plan. Najlepiej spędzać je na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Jedną z okazji będzie piknik wakacyjny #RodzinaSercemMałopolski, który dziś na skawińskim rynku w godzinach 12-15.00. Do wspólnej zabawy serdecznie zapraszają wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko.

- Czas spędzony w gronie rodzinnym to czas, który buduje. To taka dawka dobrej energii, która wspiera wzrastanie dzieci, a rodziców umacnia w pełnionej roli. To także chwila wytchnienia od trosk, zadań domowych i codziennych wyzwań. W najbliższy piątek chcemy wspólnie z małopolskimi rodzinami spędzić takie właśnie chwile: pełne radości, śmiechu najmłodszych i dobrej zabawy. Dlatego zapraszam serdecznie na nasz piknik wakacyjny. Bądźmy razem! Pokażmy, że jesteśmy jedną, małopolską rodziną, że sercem Małopolski jest właśnie rodzina – zachęca wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Na tych, którzy odpowiedzą na zaproszenie, czekać będzie wiele niespodzianek i ciekawych atrakcji. Wśród nich – ulubione zwłaszcza przez najmłodszych – stanowiska służb, czyli: strażacki samochód ratowniczo-gaśniczy, radiowozy policyjne, sprzęt wojskowy. Będzie można przymierzyć się do roli policjanta, sprawdzić, ile waży karabin wojskowy i zasiąść za kierownicą pojazdów, które na co dzień biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie naszego województwa.

inf. UW w Warszawie

Powiat krakowski - najnowsze informacje