czwartek, 28 stycznia 2021 13:21

Nowy Sącz: To skrzyżowanie jest jednym z trzech najniebezpieczniejszych w Polsce

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: To skrzyżowanie jest jednym z trzech najniebezpieczniejszych w Polsce

Przecięcie ul. Królowej Jadwigi i ul. Kilińskiego w Nowym Sączu, obok tych w Łodzi czy Warszawie, znalazło się wśród trzech najbardziej zagrożonych wypadkami i kolizjami skrzyżowań. Rondo Solidarności zostało wskazane przez Instytut Transportu Samochodowego w analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

30 kolejnych skrzyżowań w 18 miastach będzie pod nadzorem Inspekcji Transportu Drogowego. CANARD ogłosił przetarg na zakup i dostawę systemów monitorujących wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

– Urządzenia wykryją fakt wjechania pojazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, będą śledzić tor poruszania się pojazdu na skrzyżowaniu oraz dokumentować popełnione wykroczenie wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację pojazdu, którym naruszono przepisy, a także okoliczności zdarzenia (numer rejestracyjny pojazdu, czas i miejsce zdarzenia, czas jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła). Deklarowane przez producentów możliwości urządzeń, zostaną sprawdzone w trakcie testów przeprowadzonych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych warunków drogowych – informują przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Nowy Sącz zagra z głową! Atrakcji nie zabraknie
Hasło tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Finał z głową”. Celem jest bowiem wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 31 stycznia w Nowym Sączu po raz 29 zagra największa orkiestra świata. Po raz piąty lokalny sztab WOŚP poprowadzi nieformalna grupa mieszk…

Podczas wybierania miejsc do wprowadzenia stałej kontroli pod uwagę wzięto również charakter najbliższej okolicy, to znaczy – bliskość szkół czy obiektów użyteczności publicznej.

Nowe urządzenia to kolejny etap rozbudowy systemu fotoradarowego w Polsce. W ramach projektu zakupionych zostanie także 11 pojazdów, które wyposażone będą w mobilne urządzenia rejestrujące.

inf. GIDT, fot. Redakcja Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje