środa, 20 stycznia 2021 12:16

Nowy Sącz zagra z głową! Atrakcji nie zabraknie

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz zagra z głową! Atrakcji nie zabraknie

Hasło tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Finał z głową”. Celem jest bowiem wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 31 stycznia w Nowym Sączu po raz 29 zagra największa orkiestra świata.

Po raz piąty lokalny sztab WOŚP poprowadzi nieformalna grupa mieszkańców Nowego Sącza. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Miasto Nowy Sącz oraz Miejski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

- Na ulice naszego miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami 110 wolontariuszy WOŚP. Kilku wolontariuszy będzie dysponować mobilnymi terminalami płatniczymi. Wszyscy będą zachowywać wszelkie środki bezpieczeństwa antycovidowego, wyposażeni będą w maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne, a tradycyjne serduszka będą wcześniej wycięte i wręczane darczyńcom. Podczas Finału sztab będzie pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, jednak wstęp na teren MOK będzie ściśle ograniczony ze względu na zachowanie bezpieczeństwa – tłumaczy Magdalena Furmanek-Kopiec, szef sztabu WOŚP nr 4446 Nowy Sącz.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, sztab WOŚP w Nowym Sączu zmuszony był do znacznego ograniczenia swoich działań. Jak co roku jednak, mieszkańcy będą mieli możliwość zagrania z Orkiestrą.

Powiat limanowski: Ośrodek narciarski zapowiada otwarcie. „Spotkanie służbowe” co 15 minut
Dziś działalność rozpoczyna stacja narciarska Ostoja Koninki i kolej linowa. Dostępna będzie dla „uczestników spotkania służbowego w temacie partii o nazwie Strajk Przedsiębiorców”. Spotkania będą odbywać się cyklicznie przez cały dzień co 15 min. „Vetujecie?” - zapytał ktoś w internecie. „Nie, bę…

Tegoroczny finał inny niż poprzednie

Część tegorocznych wydarzeń, związanych z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeniesionych zostało do Internetu. Ich atrakcyjna forma została jednak zachowana. W dniu finału, w godzinach 11 do 20 odbędą się koncerty i pokazy, które będą transmitowane online, na żywo z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu przez Regionalną Telewizję Kablową oraz na facebookowym profilu WOŚP Nowy Sącz. Wystąpią m.in. Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Kruca Banda czy Ciupaga.

- Między koncertami odbędą się licytacje on-line na żywo . Do zdobycia za „wrzutę do skarbonki WOŚP” będzie można m.in. nabyć kolację w towarzystwie Prezydenta Nowego Sącza, tradycyjnie złote serduszka i inną biżuterię, rękodzieła, mnóstwo voucherów na przeróżne usługi i oczywiście gadżety WOŚP. Dla tych, którzy preferują aukcje na allegro, również przewidziano do wylicytowania różne przedmioty i usługi. Linki do poszczególnych bloków licytacji oraz do nowosądeckich aukcji allegro zostaną wyświetlone na facebook’u – informuje Magdalena Furmanek-Kopiec.

Ruch jest wskazany – nie tylko fizyczny

Podczas finału sądeczanie będą mieli możliwość rozruszać swoje kości i … głowy! Zaplanowano bowiem Nowosądecki Turniej Szachowy WOŚP 2021 i Nowosądecki Bieg WOŚP. Co ważne, konkursy nie mają ograniczeń wiekowych i poziomu zdolności. Dodatkowo, bieg ma charakter umowny. Oznacza to, że można go odbyć w różnoraki sposób – może to byś spacer, jazda na rolkach, rowerze, na wyznaczonym dystansie. - Chodzi o wspólną zabawę podczas najgorętszego atmosferą zimowego dnia w roku – tłumaczy Magdalena Furmanek-Kopiec.

Rejestracja do konkursów będzie możliwa poprzez linki, które zostaną podane na facebookowym profilu WOŚP. To jednak nie wszystko. Pomiędzy 9 a 13 w Centrum Krwiodawstwa przy ul. Kazimierza Wielkiego 9a będzie można oddawać krew – tak cenną w dobie pandemii.

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników spacerów. Po przechadzce na sądecki Rynek, między godziną 10 a 15, będzie można zobaczyć WOŚPOBUS – zabytkowy Autosan Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji. W środku pojazdu mnóstwo gadżetów do zdobycia.

- Ponadto Sądeckie Garbusy, tradycyjnie, będą do dyspozycji chętnych mieszkańców Nowego Sącza, którzy indywidualnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pandemicznego, będą zabierani  na indywidualne przejażdżki – dodaje szef sądeckiego sztabu WOŚP.

Nowy Sącz: Zakończyła się rewitalizacja Lasku Falkowskiego. Jak teraz wygląda?
To miejsce zmieniło się nie do poznania. Wykonano kompleksową rewitalizację Lasku Falkowskiego, w tym odtworzenie zniszczonej małej architektury leśnej oraz wprowadzenie nowych elementów do wypoczynku, zabawy oraz ćwiczeń na wolnym powietrzu. - W kampanii wyborczej obiecałem rewitalizację miejsc za…

„Światełko do nieba” możliwe tylko dzięki mieszkańcom

W tych niezwykłych czasach nowosądeckie „Światełko do nieba” może zaistnieć tylko dzięki mieszkańcom. Sztab zachęca, aby punktualnie o godz. 20 włączyć się do akcji, a filmiki i zdjęcia, które będę dokumentowały „światełkowe” pomysły zostaną opublikowane na facebookowym profilu WOŚP.

29. Finał WOŚP będzie można wesprzeć w Galerii Trzy Korony i Galerii Sandecja, gdzie 30 i 31 stycznia z puszkami będą czekać wolontariusze.

Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udziału w finale, bądź obawiają się zakażenia i chcą zachować dystans społeczny, ale równocześnie pragną zagrać 31 stycznia z nowosądeckim sztabem, mogą skorzystać z ESKARBONKI.

Wesprzeć można także skarbonki stacjonarne, znajdujące się na terenie firm i instytucji w Nowym Sączu. Wykaz znaleźć można na stronie nowy-sacz-4446.wosp.pl

Ten rok będzie lepszy od poprzedniego?

Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP sądecki sztab zebrał rekordową dotąd sumę: 212 623, 76 PLN. - Mieszkańcy Nowego Sącza byli niezmiernie hojni– tłumaczy szefowa sztabu. Czy uda się pokonać rekord w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie pandemii? Przekonamy się 31 stycznia.

fot. Sztab WOŚP nr 4446 Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje