czwartek, 22 lutego 2024 13:04

Plamy z czerwonego wina? Oto skuteczne sposoby na ich usunięcie!

Autor Katarzyna Domagała
Plamy z czerwonego wina? Oto skuteczne sposoby na ich usunięcie!

Rozlane czerwone wino może być dla niektórych nie lada problemem, szczególnie gdy plama zaschnie... Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Znamy skuteczne sposoby na pozbycie się z tkanin czerwonych plam!

Jeśli zdarzyło ci się zaplamić tkaninę czerwonym winem, nie wpadaj w panikę. Oto trzy sprawdzone sposoby na usunięcie plam w czerwonego wina.  

Mąka ziemniaczana

Mąka ziemniaczana często gości w naszych szafkach kuchennych. I bardzo dobrze, bo może przydać się nie tylko podczas gotowania, ale również usuwania plam m.in. po czerwonym winie. Jak ją stosować, by uzyskać pożądany efekt? Wystarczy rozcieńczyć ją z niewielką ilością wody i delikatnie wetrzeć w plamę. Po kilku minutach uprać tkaninę, a po wyschnięciu wyprasować.

Fot.: Pixabay

Gorące mleko

Tak! Mleko, a w szczególności gorące, posiada właściwości odplamiające. Świetnie sprawdzi się w czyszczeniu plam z czerwonego wina. Wystarczy zagrzać mleko, a następnie wylać je na plamę. Po kilku minutach wyprać tkaninę, najlepiej w pralce.

Fot.: Pixabay

Białe wino

Wino czyścimy winem? Zgadza się, ale czerwone białym lub - jeśli go nie mamy - szampanem. Białe wino najlepiej zadziała na świeżą plamą. Gdy tylko zdarzy ci się winem zalać tkaninę i posiadasz w pobliżu białe wino od razu zamocz materiał w białym winie. Potrzyj i wypierz tkaninę.

Fot.: Pixabay

Fot.: Pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka