środa, 25 sierpnia 2021 06:29

Słaba frekwencja podczas weekendowej akcji szczepień

Autor Marzena Gitler
Słaba frekwencja podczas weekendowej akcji szczepień

Tylko po 45 osób zaszczepiło się w większości punktów szczepień, uruchomionych w ramach promowanych przez wojewodę weekendowych akcji. Najwięcej - na barce na Wiśle, gdzie nagrodą był bilet na rejs.

Aż 28 dodatkowych punktów szczepień czekało 21 i 22 sierpnia na mieszkańców Małopolski i turystów, którzy jeszcze nie zadbali o uodpornienie się na COVID-19.

Największym zainteresowaniem cieszyła się akcja szczepień na barce Arkadia w Krakowie, gdzie z bezpłatnych biletów na rejs za zaszczepienie się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson skorzystały aż 132 osoby.

Drugim miejscem pod względem największej liczby wykonanych szczepień był Małopolski Festiwal Smaku w Miechowie, gdzie wykonano 101 szczepień. Natomiast w 5 punktach uruchomionych na ten weekend w Krakowie łącznie zaszczepiło się 406 osób.

W ramach akcji „Niedziela szczepień” zaszczepiło się łącznie 516 osób. Najwięcej - 80 wykonano obok kościoła w Kamienicy w powiecie limanowskim. Wynika z tego, że w pozostałych 20 punktach średnio zaszczepiło się zaledwie po 45 osób. To za mało, aby uznać to za sukces.

W sumie w 28 punktach zaszczepiło się w ostatni weekend 1393 osoby, co daje średnio blisko 50 osób w każdym punkcie. To niewiele. W całej Małopolsce w pełni zaszczepionych jest obecnie niespełna 1,5 mln mieszkańców (1 427 372 - dane z 24 sierpnia).  To stanowczo za mało, aby nie rozwinęła się tu kolejna fala zakażeń.

fot. MUW

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje