wtorek, 21 stycznia 2020 13:25

Sławomir Kantor na podium w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Sławomir Kantor na podium w Krakowie

Reprezentant tarnowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II – Fundacji REPI, Sławomir Kantor został wicemistrzem I Igrzysk Wspinaczkowych dla Osób z Niepełnosprawnościami.

W zawodach rozegranych 14 stycznia w Krakowie udział wzięło ponad 180 osób, posiadajacych diagnozę o zaburzeniu rozwojowym (spektrum autyzmu, zespół Aspergera, zespół Downa itp.) lub orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej albo fizycznej.

Galeria zdjęć wykonanych przez Macieja Urbanika 📷🧗‍♀ Kto się odnalazł na zdjęciach :) ? Zapraszamy do udostępniania...

Gepostet von Sprawne Wspinanie am Donnerstag, 16. Januar 2020

Celem imprezy były integracja i współzawodnictwo osób z niepełnosprawnością z różnych środowisk oraz ośrodków. Organizatorem imprezy był Miłosz Nycz (SprawneWspinanie.pl).

Zobaczcie skrót wydarzenia 🎥 przygotowany przez naszego sponsora Sali.rocks, dzięki któremu mogliśmy się cieszyć piękną ruchomą ścianką wspinaczkową :) 🧗‍♀🔃

Gepostet von Sprawne Wspinanie am Sonntag, 19. Januar 2020

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy, kobiety i mężczyźni. Rywalizowali w trójboju składającym się z trzech konkurencji: wspinania na czas (na 8-metrowej ścianie), bulderingu (kilkunastometrowa ściana bez asekuracji) oraz wspinania na trudność (na 12-metrowej ścianie).

Dzięki uprzejmości Jakuba Mitka 👉instagram.com/kubamitka/ Możemy się cieszyć kolejną porcją pięknych zdjęć! Oglądajcie i udostępniajcie! 👀➡

Gepostet von Sprawne Wspinanie am Donnerstag, 16. Januar 2020

Na drugim miejscu podium znalazł się Sławomir Kantor reprezentant tarnowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II – Fundacji REPI. Tarnowianin nie kryjąc radości podkreślił konsekwencję i cierpliwość w swoich działaniach, która dała mu sukces.

- Najważniejsze to powoli do wszystkiego dochodzić, nie na szybkiego, bo można się pogubić. Trzeba spokojnie ćwiczyć, słuchać trenerów i starać się - powiedział Sławomir Kantor.

Trenerkami wicemistrza I Igrzysk Wspinaczkowych dla Osób z Niepełnosprawnościami są: fizjoterapeutka z Fundacji REPI, Marzena Szewczyk oraz Marta Bibro z tarnowskiej PWSZ. Podkreślają one, że wspinanie się jest ogromnym wyzwaniem dla każdej osoby, natomiast dla osób z niepełnosprawnościami jest wyzwaniem kilkakrotnie większym. – Przekłada się to także na efekty: determinacja zawodników i sukcesy terapeutyczne tej metody są kilkakrotnie lepsze.

Sukcesy tarnowskich zawodników nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca Fundacji REPI z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. Dzięki niej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie mogą trenować na jednej z najlepszych ścianek wspinaczkowych w Polsce.

inf. UMT, foto: UMT, Fundacja REPI, Sprawne Wspinanie, Jakub Mitka, Maciej Urbanik, film: Sali.rock

Kraków - najnowsze informacje