piątek, 19 listopada 2021 08:41

Słomniki. Ucieczkę przed policjantami zakończył w rowie. Na sumieniu miał sporo

Autor Aleksandra Tokarz
Słomniki. Ucieczkę przed policjantami zakończył w rowie. Na sumieniu miał sporo

Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej. 35-latek nie zamierzał jednak dostosować się do poleceń, a ucieczkę przed policjantami zakończył w rowie, całkowicie rozbijając samochód. Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu.

11 listopada, w godzinach późnowieczornych w Słomnikach policjanci podczas patrolu postanowili zatrzymać do kontroli drogowej jadącego zygzakiem opla. Kierowca, pomimo wydania wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów, nie zatrzymał się i kontynuował jazdę z coraz większą prędkością.

- Policjanci rozpoczęli pościg za oplem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego. Chwilę później uciekinier stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd wylądował po drugiej stronie drogi – relacjonuje podkom. Justyna Fil z KPP w Krakowie.

Kierującym okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Powodem jego ucieczki był stan upojenia alkoholowego - mężczyzna miał ponad 2 promile. Trafił do szpitala z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu.

35-latek odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje