poniedziałek, 29 maja 2023 10:58

Słup ognia zaskoczył ich w środku nocy. Z budynku zostały tylko zgliszcza

Autor Patryk Trzaska
Słup ognia zaskoczył ich w środku nocy. Z budynku zostały tylko zgliszcza

Kłęby dymu w miejscowości Żmiąca w powiecie limanowskim. Kilka minut przed północą w płomieniach stanął budynek gospodarczy. Strażacy walczyli z szalejącym żywiołem do późnych godzin nocnych.

Dzisiejszej nocy (28/29 maja) tuż przed północą strażacy zostali wezwani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Żmiąca, w pobliżu którego znajdował się dom.

Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali szalejący żywioł, który objął cały budynek o wymiarach 10 x 15 m. Kłęby dymu i łuna ognia były widoczne w promieniu kilku kilometrów.

Druhowie przez ponad dwie i pół godziny walczyli z płomieniami. Budynek gospodarczy uległ całkowitemu spaleniu. Nie udało się uratować również elektronarzędzi i sprzętu warsztatowego, które znajdowały się w środku.

Straty wstępnie oszacowano na 200 tysięcy złotych. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie został ranny. Strażakom udało się ocalić dom mieszkalny, znajdujący się w sąsiedztwie budynku gospodarczego.

W akcji gaśniczej uczestniczyli druhowie z OSP Strzeszyce, OSP Kamionka Mała, OSP Laskowa, OSP Ujanowice oraz PSP Limanowa.

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka