środa, 2 listopada 2022 18:18

[Zdjęcia] Śmiertelny wypadek w Krakowie. Mężczyzna prawdopodobnie chciał wsiąść do tramwaju

Autor Mirosław Haładyj
[Zdjęcia] Śmiertelny wypadek w Krakowie. Mężczyzna prawdopodobnie chciał wsiąść do tramwaju

Do wypadku doszło w środę (2 listopada) po godzinie 17:00 na przystanku tramwajowym "Kombinat" na alei Solidarności w Krakowie. W wyniku zdarzenia zmarł mężczyzna (nie, jak wcześniej informowano, kobieta).

W środowe popołudnie doszło w Krakowie do nieszczęśliwego wypadku z udziałem pieszego.

– Najprawdopodobniej koło godz. 18:00 tramwaj linii numer 1, jadący w kierunku ul. Ujastek, ruszał z przystanku. Próbował wsiąść do niego mężczyzna, najprawdopodobniej odbił się od zamkniętych drzwi i upadł na ziemię w taki sposób, że upadek spowodował śmierć

– informuje w rozmowie z Głosem24 policja.

Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Kierowca tramwaju był trzeźwy. Policja ustala tożsamość ofiary i okoliczności. Internauci natomiast zwracają uwagę na to, że stan techniczny przystanku pozostawia wiele do życzenia. – Na tym przystanku, a zwłaszcza na przejściu dla pieszych przez torowisko jest ciemno jak... Nie dziwota, że ktoś tam zginął. Dobrze by było, żeby jeszcze ten nierówny chodnik, na którym można stracić zęby, wymienić na nowy i te krzaczory przy przejściu przez torowisko trochę powycinać. Zaniedbane miejsce od wielu lat, nie pamiętam kiedy tam był jakiś remont – czytamy w komentarzach.

Na miejscu obecne są dwa zastępy PSP z JRG SA PSP Kraków, Zespół Ratownictwa Medycznego K01-124 oraz Nadzór Ruchu MPK.

Inf. i foto: Kraków112, policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje