wtorek, 5 grudnia 2023 13:12

Spadł z sanek ciągniętych przez samochód. Trafił do szpitala

Autor Marzena Gitler
Spadł z sanek ciągniętych przez samochód. Trafił do szpitala

Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas kuligu w  miejscowości Grybów. 16-latek spadł z sanek ciągniętych przez samochód i wpadł do przydrożnego rowu. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

W niedzielę, 3 grudnia, po godzinie 16, na jednym z osiedli w miejscowości Grybów, 18-letni mężczyzna na drodze gminnej zorganizował kulig za samochodem osobowym, do którego przypiął troje sanek. W  pewnym momencie pierwsze sanki wywróciły się, a siedzący na nich 16-latek wpadł do przydrożnego rowu. Poszkodowany chłopak, z niegroźnymi obrażeniami, został przewieziony do szpitala.

Na miejscu wypadku czynności wykonywali policjanci z zespołu wypadkowego Wydziału  Ruchu Drogowego sądeckiej komendy. Kierujący samochodem był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez policjantów z miejscowego komisariatu. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o rozwagę podczas zimowych zabaw na śniegu i przypominają, że organizowanie tego typu kuligów jest nie tylko niebezpieczne, ale i zabronione.

- Zgodnie  z przepisami ruchu drogowego (art. 60 ust. 2 pkt. 4 Ustawy Prawo o  ruchu drogowym) na drogach obowiązuje zakaz ciągnięcia za pojazdem kierującego hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego, osoby poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, osoby na sankach lub innym podobnym urządzeniu, zwierzęcia lub ładunku. Zatem kulig za samochodem jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 300 złotych i 10 punktami karnymi. Jeśli sprawa trafi do sądu, jego organizator może otrzymać jeszcze wyższą grzywnę. Natomiast jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat - informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

fot. ilust. KPP w Rawie Mazowieckiej

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka