piątek, 20 sierpnia 2021 13:44

Spała w domku na placu zabaw. 9-latka zgubiła się w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Spała w domku na placu zabaw. 9-latka zgubiła się w Krakowie

Krakowscy policjanci we wtorkowe popołudnie poszukiwali 9-latki, która nie wróciła ze spaceru z psem do domu. Odnalazła się głodna, wycieńczona i zziębnięta na ławce w parku koło ronda Matecznego. To nie były jedyne poszukiwania.

17 sierpnia po godzinie 14.00 krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 9-latki na terenie dawnej dzielnicy Śródmieście (Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony). Dziewczynka wyszła na spacer z psem i nie wróciła do domu przez kilka godzin.

Poszukiwania rozpoczęli funkcjonariusze z Komisariatu Policji I przy ul. Pędzichów. Wkrótce w akcję zaangażowana została rzesza policjantów nie tylko z miejscowej jednostki, ale również funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i funkcjonariuszy z zespołu poszukiwawczego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Krakowie. Do akcji wkroczyli też przewodnicy z psami służbowymi przeszkolonymi do szukania osób. Dziewczynki poszukiwano też za pomocą policyjnego drona. Informacja o zaginionym dziecku trafiła do MPK, Straży Miejskiej i Służby Ochrony Kolei.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach dyżurny krakowskiej komendy otrzymał informację od osób, które w parku w pobliżu ronda Matecznego, zauważyły dziewczynkę śpiącą w jednym z domków na placu zabaw. Uwagę osób zgłaszających zwrócił szczekający pies.

Na miejscu pojawił się patrol z Oddziału Prewencji Policji. Jak się okazało obudzona dziewczynka była wycieńczona, głodna i zziębnięta. Okazało się, że to poszukiwana 9-latka. Policjantom powiedziała, że zgubiła się spacerując z psem. Na miejsce wezwano został Zespół Ratownictwa Medycznego, ale na szczęście dziecko nie wymagało opieki medycznej i zostało przekazane swojej mamie.

To nie jedyne poszukiwania, jakie prowadzili policjanci tego dnia. Chwilę po odnalezieniu dziecka funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV otrzymali zgłoszenie, że z jednego z krakowskich szpitali oddaliła się 32-letnia pacjentka, która wymagała stałej pomocy lekarskiej.  Tak jak w pierwszym przypadku, rozpoczęły się intensywne poszukiwania, które i tym razem zakończyły się szczęśliwie. Kobieta została zauważona tuż po północy na jednej z ulic w pobliżu Parku Jordana przez nieetatową grupę poszukiwawczą, która wraz z innymi grupami poszukiwawczo-ratowniczymi brała udział w akcji. Członkowie grupy natychmiast powiadomili policję.

fot. ilustracyjna screen Telewizja Kraków / krakow.pl

Policja poszukiwania Kraków
Poszukiwania w Krakowie zakończyły się szczęśliwie - fot. KMP Kraków
Kraków

Kraków - najnowsze informacje