czwartek, 22 kwietnia 2021 12:39

Spore zainteresowanie rozbudową węzła Pcim. Ważny odcinek dla podróżujących do Zakopanego

Autor Norbert Kwiatkowski
Spore zainteresowanie rozbudową węzła Pcim. Ważny odcinek dla podróżujących do Zakopanego

Aż 11 ofert z firm dotarło do włodarzy Pcimia w sprawie przetargu na rozbudowę węzła w ciągu drogi S7, czyli ekspresowego odcinka Zakopianki.

Najtańszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Drogowo–Mostowe Limdrog na kwotę prawie 2,8 mln zł, natomiast najdroższa pochodziła od firmy Colas Polska z ceną prawie 4,9 mln zł.

Obecnie trwa analizacja złożonych propozycji.

Zadanie dla wybranego wykonawcy będzie polegać na budowie dużego ronda w miejscu skrzyżowania łącznic i dróg gminnych. W mocy porozumienia zawartego między GDDKiA a gminą Pcim - po stronie samorządu było przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, a po stronie GDDKiA jest realizacja przedsięwzięcia.

Precyzując założenia, jakie mają powstać w miejscu inwestycji to przebudowa czterowlotowego skrzyżowania łącznic węzła drogowego Pcim S7 z drogami gminnymi i również czterowlotowego skrzyżowania (starodroża DK7) i dróg gminnych na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda o szerokości 6 m i pierścieniem przejazdowym o szerokości 1 m.

Info: radiokraków.pl Foto: GDDKiA

Myślenice - najnowsze informacje