wtorek, 25 października 2022 11:38

Sprowadzanie aut z USA. Dlaczego jest tak opłacalne?

Autor Artykuł sponsorowany
Sprowadzanie aut z USA. Dlaczego jest tak opłacalne?

Nawet przeciętnie interesujący się motoryzacją dostrzegają, że po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów z „małymi” tablicami rejestracyjnymi. Te w większości wydawane są właścicielom aut amerykańskich. Dlaczego jest ich coraz więcej? Czy ich import jest naprawdę opłacalny?

„Auta z USA import” to hasło wpisywane w wyszukiwarkach internetowych odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Polacy chcą jeździć amerykańskimi autami. To pewne. Nie wszyscy jednak wiedzą, że sprowadzanie samochodów z USA nie jest wcale takie trudne.

Jak sprowadzić auto z USA?


Auta sprowadzane z USA często trafiają na nasz kontynent uszkodzone. Czy to oznacza, że auta z USA nieuszkodzone nie są już tak atrakcyjne cenowo? Jak zwykle nie istnieje jedna reguła. Mając odrobinę szczęścia, można kupić w USA nieuszkodzone auto i tanio sprowadzić je zza oceanu. Najczęściej jednak prawdziwe okazje stanowią auta po stłuczkach.
„Nie będę jeździł uderzonym samochodem” albo „Bite auto jest niebezpieczne” – mówią często kierowcy w obawie przed zakupem uszkodzonego samochodu. I mają rację, ale tylko pod warunkiem zakupu pojazdu, który brał udział w poważniejszym wypadku. Takim, w wyniku którego zniekształceniu uległa konstrukcja auta. Auta sprowadzane z USA to takie, które często brały udział w niewielkich stłuczkach. Niejednokrotnie są to szkody parkingowe lub uszkodzone w wyniku kraksy, gdy jeden kierowca się zagapił i nieodpowiednio wcześnie użył hamulca, zbliżając się do pojazdu, którego kierowca czekał na zielone światło.
Naprawa samochodu po takim zdarzeniu nie nastręczy większych trudności. Nie ma też wpływu na późniejszą eksploatację pojazdu. Mimo to amerykańscy kierowcy nie zawsze chcą czekać na naprawę, zwłaszcza gdy diler oferuje im nowszy model, którym mogą zacząć jeździć praktycznie od ręki. I tu nadarza się właśnie prawdziwa okazja.

Auta z USA nieuszkodzone? Tańsze są te w niewielkim stopniu uszkodzone



Samochód taki często można kupić na organizowanych w Stanach Zjednoczonych aukcjach. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą same naprawiać uszkodzonych aut. Wolą je sprzedać, często nawet w bardzo atrakcyjnej cenie. Wybrany importer samochodów z USA może taki samochód dla nas kupić. Oczywiście wcześniej zobaczymy na zdjęciach, w jakim stopniu auto było uszkodzone.


Jeśli się na nie zdecydujemy i jednocześnie uda nam się wygrać aukcję, można już przystępować do załatwiania frachtu morskiego. Wszystkim tym oczywiście zajmie się importer samochodów z USA. Nim jednak auto trafi na pokład salon samochodów z USA, kupi także w Stanach Zjednoczonych niezbędne do naprawy auta części. Po co szukać ich w Europie, skoro za oceanem są lepiej dostępne i są także przede wszystkim tańsze? Firma zajmująca się importem aut z USA zajmie się także załatwieniem wszelkich formalności związanych z opłatami celnymi czy akcyzą.
Teraz pojazd może już trafić na pokład statku płynącego w kierunku Starego Kontynentu.

Auto z USA płynie… A co robi właściciel?


Decydując się na auta sprowadzane z USA,nie robimy kompletnie nic. Pod warunkiem oczywiście, że korzysta z renomowanej firmy zajmującej się importem aut z USA. Po przewiezieniu samochodu do siedziby importera auto trafia na warsztat. Tam dokonywane są wszelkie naprawy. Samochód dostosowywany jest również do panujących w Europie warunków. Na naszym kontynencie są bowiem inne wymagania co do reflektorów czy kierunkowskazów. Te ostatnie muszą u nas świecić na żółto, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych mogą emitować czerwone światło. Od tej pory sprowadzony samochód powinien mieć też licznik skalibrowany w kilometrach, a nie w milach. Czasem konwersji z systemu amerykańskiego na europejski wymaga także samochodowa nawigacja. System ten w Europie działa najczęściej już w oparciu o nasz własny unijny system satelitów, różny od tego wykorzystywanego w Stanach. Jeśli więc mapy mają działać prawidłowo, je również trzeba dostosować do nowych warunków.
Po dokonaniu tych zmian auto można poddać pierwszemu w Polsce przeglądowi, zarejestrować, ubezpieczyć i ruszyć w drogę. Jak sprowadzić auto z USA? Teraz to chyba już proste

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka