środa, 25 września 2019 08:56

Stało się. Po upadku biura Thomas Cook ogłosił upadłość Neckermann Polska

Autor Marzena Gitler
Stało się. Po upadku biura Thomas Cook ogłosił upadłość Neckermann Polska

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło wniosek o upadłość. Co czeka polskich turystów i gdzie szukać pomocy w odzyskaniu pieniędzy?

3600 polskich turystów firmy przebywa obecnie poza granicami kraju, w tym wielu turystów z Małopolski. Dziś został złożony w Sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości biura podróży. Neckermann Polska poinformował również, że z dniem 25 września zawiesza działalność.

Dane o liczbie klientów przebywających za granicą podała nam Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Najgorsza sytuacja panuje w Tunezji, na Majorce i w Turcji. Tam turyści są aresztowani w hotelach lub wyrzucani z hoteli. Urząd nie może opłacić zaległości biura podróży - poinformowała Milewska - a jedynie pokryś koszta ich pobytu do momentu zapewnienia transportu do Polski. Na stronie https://www.mazovia.pl/ pojawią się komunikaty dla turystw i ich bliskich. Tu też mogą zgłaszać się osoby, które planowały i opłaciły wyjazd z Neckermann Polska. Nie uzyskają pomocy od Urzędu Marszałkowskiego turyści Neckarmann w Niemczech, ale mogą liczyć na pomoc w powrocie do kraju.

Touroperator wskazał, że przyczyną zawieszenia działalności operacyjnej jest upadek brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, który jest w stu procentach właścicielem Neckermann Polska. W komunikacie podkreślono, że "pomimo stabilnej kondycji finansowej (firma) nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki".

red.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje