poniedziałek, 10 sierpnia 2020 09:35

Starosta Limanowski apeluje do mieszkańców. Liczba zakażonych wciąż rośnie

Autor Aleksandra Tokarz
Starosta Limanowski apeluje do mieszkańców. Liczba zakażonych wciąż rośnie

W Małopolsce przybyło 175 nowych zakażeń. Do tej pory, na terenie powiatu limanowskiego, potwierdzono 283 przypadki zarażenia koronawirusem. Starosta Limanowski apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Mimo, iż powiat limanowski nie znalazł się na liście „czerwonych i żółtych stref” starosta limanowski zaapelował o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Limanowskiego

Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu limanowskiego oraz powiatów sąsiednich, gdzie każdego dnia potwierdzone zostają kolejne, nowe zakażenia koronawirusem, apeluję do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności.

Apeluję – mając na uwadze zdrowie nas wszystkich – o przestrzeganiu wszelkich zaleceń sanitarnych, które są pomocne w profilaktyce zapobiegania pandemii koronawirusa. Noszenie maseczek, odpowiedni dystans społeczny, a także dezynfekcja rąk. Ten reżim sanitarny jest wprowadzony dla naszego wspólnego dobra. Stosujmy się zatem do zaleceń. Bądźmy rozważni i społecznie odpowiedzialni.

Czytelnicy zauważają jednak, iż mimo apelu, podczas zorganizowanego w minioną sobotę 22. Międzynarodowego Memoriału im. Henryka Łasaka starosta pojawił się bez maseczki.

„Bardzo piękny przykład z "góry": brak maseczek i zachowania dystansu. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał mi wlepić mandat w sklepie to nie zamierzam go przyjmować !!! ” - komentują czytelnicy pod zdjęciami z wydarzenia.

Na Limanowszczyźnie sytuacja wciąż nie jest w pełni opanowana. Pojawiają się pojedyncze przypadki zakażeń na weselach, które w konsekwencji prowadzą do kolejnych ognisk. Dzisiaj zaplanowano pobranie wymazów od około 100 gości wesela w Limanowej. Punkt utworzono przy boisku przy kościele w Starej Wsi-Roli. Pobranie wymazów rozpoczęło się o godzinie 10.

Limanowa: Będą zbiorowe wymazy wśród gości weselnych
Ponad 100 gości, którzy wzięli udział w weselu w Limanowej objętych zostało kwarantanną. Na jutro (10.08) zaplanowano zbiorowe wymazy. Zaczęło się od wesela w gminie Łukowica. To tam, w ostatni weekend lipca odbyło się przyjęcie, na którym bawiła się osoba zakażona koronawirusem. Po pobraniu wymazó…

Zakażenie koronawirusem pojawiło się także w Miasteczku Modlitewnym w Zabawie. Uczestniczyło w nim około 200 młodych ludzi z całej Polski. 6 sierpnia, kilka dni po zakończeniu miasteczka, zakażenie potwierdzono u dwójki uczestników. Są to mieszkańcy powiatu limanowskiego. Zostali poddani testom, ponieważ tydzień wcześniej byli na weselu w Łukowicy, gdzie potwierdzono koronawirusa. Obecnie cała ok. 20-osobowa grupa z powiatu limanowskiego, która była w Zabawie, przebywa na kwarantannie zbiorowej w domu pielgrzyma przy limanowskiej parafii.

Koronawirus w Miasteczku Modlitwnym w Zabawie. Mamy oświadczenie organizatorów!
U dwojga uczestników spotkania modlitwnego potwierdzono koronawirusa. To mieszkańcy powiatu limanowskiego.

Minister zdrowia powiedział dziś, że im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej „czerwone strefy” rozleją się po całym kraju.

-To zarażanie się człowieka od człowieka zwiększyło się, jeszcze nie w sposób dramatyczny, ale jednak. Wpływ na to ma pewna beztroska - zmniejszone dystansowanie się, brak maseczek oraz wesela, imprezy rodzinne i kluby, które nie powinny działać, a działają. - powiedział w programie pierwszym Polskiego Radia Minister Zdrowia.
Szumowski nie wyklucza wprowadzenia czerwonej strefy dla całego kraju
Minister zdrowia był gościem pierwszego programu Polskiego Radia. Minister zdrowia na antenie pierwszego programu Polskiego Radia wypowiadał się w sprawie trwającej w Polsce epidemii koronawirusa. Łukasz Szumowski wskazał przyczynę wzrostu zachorowań na terenie Polski w ostatnich dniach. > – Zwi…

Fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje