sobota, 4 stycznia 2020 14:00

Stary Sącz. "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Autor Marzena Gitler
Stary Sącz. "Pójdźmy wszyscy do stajenki"

W Święto Trzech Króli ruszymy pokłonić się Dzieciątku pod egidą Fundacji Orszak Trzech Króli. To nie tylko wspaniałe rodzinne wydarzenie. Orszak będzie miał cel charytatywny. Będzie można w tym dniu podzielić się z potrzebującymi – zachęca burmistrz Jacek Lelek.

6 stycznia na Os. Słonecznym, koło Kina Sokół i na rynku wolontariusze będą rozdawać śpiewniki, korony i flagi Starego Sącza. Śpiew poprowadzą Starosądeczanie, przygotowano też mini przedstawienia teatralne, zakończone pokłonem mędrców ze Wschodu i wspólnym śpiewem kolęd przy choince.

Orszak Trzech Króli to nie tylko wspaniałe rodzinne wydarzenie. Będzie miał cel charytatywny. Podczas prowadzonej zbiórki będzie można wesprzeć akcję "Podaruj dzieciom wakacje".

- Zapraszam do uczestnictwa w orszaku. To będzie piękna manifestacja naszej wiary, chrześcijańskiej tradycji i tożsamości - zachęca burmistrz Jacek Lelek. - W organizację orszaku, który jest ogólnopolską inicjatywą Fundacji Orszak Trzech Króli włączyło się lokalnie wiele instytucji, organizacji, ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Świętując lokalnie w naszej małej ojczyźnie włączmy się w to wspaniałe przedsięwzięcie obejmujące już nie tylko setki polskich miast, ale też miejsc poza granicami. Czeka nas sporo atrakcji i niespodzianek dla dzieci, łakocie, żywe zwierzęta w szopce. Nie chcemy zdradzać całości programu. Najlepiej przyjść i wziąć udział w orszaku. Serdecznie zapraszam – dodaje.

Starosądecki Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. O godz. 12.24 wyruszy kolorowy pochód, który przejdzie ulicami: Braterstwa Ludów, Powstańców Chochołowskich, Stefana Batorego do rynku, Jana Pawła II, Daszyńskiego i przez Plac św. Kingi na klasztorny dziedziniec. O godz. 13.45 zakończy się wspólnym kolędowaniem przy żłóbku.

Inf. i foto: UM SS

Nowy Sącz - najnowsze informacje