środa, 17 sierpnia 2022 06:31

Stary Sącz. To on pokonał ponad 70 kolarzy!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Stary Sącz. To on pokonał ponad 70 kolarzy!

Ponad 70 kolarzy z 12 krajów wystartowało w niedzielę 14 sierpnia w Starym Sączu w I edycji "Memoriału Jana Magiery". Ta sportowa rywalizacja była również okazją do oddania hołdu wybitnemu kolarzowi, Małopolaninowi - Janowi Magierze.

Kolarze z 12 państw przejechali trasę liczącą sobie nieco ponad 146 km, prowadzącą przez m.in. Gaboń, Gołkowice i Stary Sącz. Nie zabrakło też wymagających górskich podjazdów. Kolarskim zmaganiom przyglądał się marszałek Małopolski Witold Kozłowski, który wręczył nagrody zwycięzcom wyścigu.

-Serdecznie gratuluję zwycięzcom i tym, którzy dopingowali naszych kolarzy. Bez kibiców nie ma sportu. Sport jest dla konkurencji, dla rywalizacji, dla sportowców, ale też muszą być kibice, którzy tych sportowców podziwiają, oklaskują i gratulują. Dziękuję wszystkim służbom, które zabezpieczały dzisiejsze wydarzenie, strażakom ochotnikom, zawodowym strażakom, policjantom, wszystkim wolontariuszom. Dziękuję służbie medycznej

-mówił marszałek Witold Kozłowski

Zwycięzcą I Memoriału Jana Magiery został Michael Boros (Elkov-Kasper). Drugie miejsce zajął Paweł Cieślik z ekipy Voster ATS Team, trzecie -Michael Kukrle (Elkov-Kasper).

Inf. i foto: UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje