wtorek, 30 czerwca 2020 10:19

Myślenice. Firma Strabag przystąpi do prac nad łącznikiem ulic Sobieskiego i Sienkiewicza

Autor Wiktoria Mitura
Myślenice. Firma Strabag przystąpi do prac nad łącznikiem ulic Sobieskiego i Sienkiewicza

W poniedziałek (29.06.) burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę z przedstawicielami firmy Strabag, która stała się głównym wykonawcą inwestycji pod nazwą: „Budowa drogi gminnej publicznej w km od 147,37 do km 869,02 pomiędzy ul. Sobieskiego i ul. Sienkiewicza w miejscowości Myślenice.”

Powyższy projekt ma na celu realizację drogi o szerokości 6 metrów, na długości około 720 metrów. Droga ma być jednojezdniowa o dwóch pasach ruchu. Przy drodze ma powstać również chodnik o szerokości 2 metry oraz wzmocniony rów drogowy. W skład prac nad łącznikiem ulic Sobieskiego i Sienkiewicza wejdzie wybudowanie oraz przebudowanie zjazdów indywidualnych i wykonanie pobocza.

Ta inwestycja ma zadanie poprawić bezpieczeństwo i upłynnić ruch w tym rejonie. Jest to realizacja kolejnej obietnicy złożonej mieszkańcom. Warto dodać, iż Gmina pozyskała na tę inwestycję dofinansowanie 77% całkowitych kosztów planowanego przedsięwzięcia z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Całość inwestycji będzie kosztować 2 mln 800 tys. złotych brutto, przy wkładzie własnym Gminy w wysokości 644 tys. złotych - powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

To nie wszystko. Inwestycja obejmuje przebudowę kolidującej sieci uzbrojenia terenu. Pojawi się również nowa sieć oświetlenia ulicznego.

Prawdopodobnie, w ciągu trzech tygodni firma Strabag przystąpi do prac nad łącznikiem ulic Sobieskiego i Sienkiewicza.

Myślenice - najnowsze informacje