sobota, 25 września 2021 11:34

Straciła dziecko z powodu COVID-19. Wysłali apel do wszystkich kobiet

Autor Norbert Kwiatkowski
Straciła dziecko z powodu COVID-19. Wysłali apel do wszystkich kobiet

Przypadek Kimberly Rangel z amerykańskiego stanu Idaho wzbudził wiele emocji na całym świecie. Kobieta nie zaszczepiła się przeciw COVID-19 mimo trwającej ciąży. Przez ciężkie przejście choroby, lekarze musieli wprowadzić kobietę w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, jej dziecko nie przeżyło...

To miało być trzecie dziecko dla Kimberly. Kobieta nie spodziewała się, że choroba wywołała poważne komplikacje ze zdrowiem kobiety. Lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu Rangel w stan śpiączki farmakologicznej. We wrześniu jej dziecko nie przeżyło porodu.

Tuż po wybudzeniu kobieta przeżyła duży szok po tym, gdy dowiedziała się, że jej ukochane dziecko zmarło. Lekarze podjęli więc decyzję o ponownym wprowadzeniu jej w stan śpiączki.

Bliscy amerykanki chcąc przestrzec kobiety "ciężarne" na całym świecie przed podobnym przypadkiem zaapelowali, by nie rezygnowały ze szczepień przeciwko koronawirusowi. "To może uratować więcej niż jedno życie..."

Eksperci z Amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) przekonują, że nieszczepione kobiety w ciąży ryzykują zdrowiem nie tylko swoim, ale i swojego nienarodzonego dziecka. COVID-19 może prowadzić do poważnych powikłań i upośledzeń płodu. Przyjęcie szczepionki nie zwiększa ryzyka poronienia.

Foto: Unsplash

Małopolska - najnowsze informacje