poniedziałek, 16 września 2019 13:27

Strażackie święto w Łabowej

Autor Marzena Gitler
Strażackie święto w Łabowej

14 września w Łabowej odbył się Fire Run - I Powiatowy Bieg Służby Pożarniczej. Która drużyna okazała się najlepsza?

Niezwykłą oprawę miała strażacka impreza w gminie Łabowa. Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała nowoczesny samochód współfinansowany w dużej części ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Samochodem, z wielką pompą, zajechała na plac przed remizą wójt gminy Marta Słaby.

W Łabowej odbył się też I Bieg Służby Pożarniczej „Fire Run”. Zmagania strażaków obserwował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz posłowie: Józef Leśniak i Edward Siarka.

Do udziału w biegu z przeszkodami zostały zaproszone jednostki ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Nowosądeckiego. Strażacy mieli do pokonania trasę ścieżki edukacyjnej Uroczysko Feleczyn. Każdy biegł z obciążeniem w postaci węża W-52 (tak jak w akcji gaszenia pożaru).

- Takie ćwiczenia są bardzo ważne – powiadział starosta Marek Kwiatkowski. – Strażacy muszą być cały czas w świetnej formie, żeby ratować zdrowie i życie ludzkie. Cieszę się, że władze gminy Łabowa inwestują w bezpieczeństwo, szkolą najmłodszych z zasad udzielania pierwszej pomocy i dbają o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

Zwycięzcami zostali strażacy z OSP Muszyna Folwark, którzy otrzymali od starosty promesę na 1500 złotych. W biegu wzięli udział druhowie: Mateusz Sajdak, Dariusz Homa i Rafał Homa. II miejsce zajęła ekipa z OSP Mochnaczka Wyżna - 1000 zł, a III - OSP Berest - 500 zł.

Przy okazji warto wspomnieć, że OSP Muszyna zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kronik i Monografii Ochotniczych Straży Pożarnych pt. „Historia zaklęta w kronikach”, który 7 września odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej. "Wysoka lokata to zasługa naszej druhny Pani Heleny Drozd, która od kilkunastu lat z zaangażowaniem i starannością uwiecznia na kartach kroniki wydarzenia dotyczące naszej jednostki. Dzieki miejscu na podium Pani Helena zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu kronik pożarniczych." - napisano na fanpage`u jednostki na Facebooku.

(olsz) Fot. Maria Olszowska/ Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje