poniedziałek, 9 listopada 2020 06:54

[Foto] Strażnicy z Zakopanego budują dom dla nieuleczalnie chorych dzieci. Poznaj "Świderki Challenge"

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Strażnicy z Zakopanego budują dom dla nieuleczalnie chorych dzieci. Poznaj "Świderki Challenge"

Sześciu strażników granicznych - na co dzień pełniących obowiązki służbowe w Placówce SG w Zakopanem - zaangażowało się w akcję „Świderki Challenge”, pomagając w czasie wolnym od służby przy budowie nowego domu dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Kilka miesięcy temu Podhale obiegła nowa akcja pomocy – „Świderki Challenge”. To akcja zainaugurowana przez strażaków z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. Chodzi o pomoc przy budowie nowego domu dla rodziny Świdrów z Białego Dunajca, która wychowuje trójkę nieuleczalnie chorych dzieci.

Wszyscy chętni do pomocy codziennie rano spotykają się, ustalają harmonogram pracy i ruszają do działania. Pomóc może każdy. Choroba tych dzieci postępuje, przy łóżeczkach jest coraz więcej sprzętu medycznego, a potrzeba do tego miejsca, dlatego wybudowanie domu jest tak istotne.

To już kolejna akcja kiedy ekipa mundurowych z Zakopanego angażuje się w akcje charytatywne. Cały czas wspierają zbiórkę nakrętek dla Lenki Cholewy, brali udział m.in. w  wyzwaniu #GaszynChallenge, a przy Placówce Straży Granicznej w Zakopanem działa Klub Honorowych Dawców Krwi, który wielokrotnie uczestniczył w licznych zbiórkach krwi.

Inf. i foto: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podhale

Podhale - najnowsze informacje