środa, 3 lutego 2021 14:38

Studia podyplomowe – dlaczego są nam potrzebne?

Autor Głos 24
Studia podyplomowe – dlaczego są nam potrzebne?

Początek roku to czas podsumowań i robienia planów na przyszłość. Często zastanawiamy się, czy ten rok przybliżył nas do realizacji naszych celów, ile zarobiliśmy pieniędzy, co możemy zrobić, że by kolejny rok był dla nas bardziej rozwojowy. Tym, co na pewno warto wziąć pod uwagę przy planach rozwoju naszej kariery są studia podyplomowe, tym bardziej, że w czasie pandemii łatwiej je ukończyć niż kiedykolwiek.

Wiedza, która jest nam potrzebna w praktyce

Studia podyplomowe to szansa na poszerzenie wiedzy i zdobycie kwalifikacji dla absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich. Jako bogatsi w doświadczenie, możemy wybrać taki kierunek, który da nam wiedzę, która jest nam naprawdę przydatna. Dzięki temu, że na tym etapie edukacji mamy już wyraźnie sprecyzowane zainteresowania i kierunek, w którym chcielibyśmy się rozwijać, studia podyplomowe popchną naszą karierę do przodu.

Wydatek wart inwestycji

Wartość dyplomu studiów dyplomowych docenia wielu pracodawców. Osoby z takim wykształceniem szybciej awansują i mają wyższe zarobki. Specjalizując się w wąskiej tematyce możemy stać się wkrótce ekspertem w naszej firmie i zdobyć opinię osoby, od której inni powinni się uczyć. To gwarantuje nam stabilną pozycje i chroni przed ewentualnym zwolnieniem.

Jak pogodzić studia podyplomowe z pracą?

Studia podyplomowe mają charakter weekendowy. Zjazdy odbywają się najczęściej kilka razy w miesiącu. Co ciekawe, teraz w związku z pandemię, większość zajęć odbywa się zdalnie, nie musimy więc wydawać pieniędzy na podróżowanie i noclegi w innym mieście. Wielu pracodawców przychylnie patrzy na dalsze kształcenie pracowników i nawet preferuje tych, którzy chcą się rozwijać. Wiedzą, że inwestycja w rozwój kadry zwróci im się z nawiązką, więc dają osobom, które studiują podyplomowo pewne ulgi w ich obowiązkach, aby mogli ukończyć studia i zdobyć nowe kwalifikacje, przydatne potem w firmie.

Studia podyplomowe ułatwią zmianę zawodu

Warto dodać, że do wykonywania pewnych zawodów konieczne jest odpowiednie wykształcenie. Dotyczy to np. pedagogów. Osoby, które mają już dyplom magisterski, aby zatrudnić się w szkole muszą zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Nie muszą jednak studiować pedagogiki, wystarczy, że ukończą studia podyplomowe z tego zakresu.

Gdzie znaleźć studia podyplomowe?

Szeroką ofertę studiów podyplomowych przygotowała Akademia Leona Koźmińskiego. To renomowana uczelnia, która specjalizuje się w podnoszeniu kwalifikacji osób związanych z biznesem. Według międzynarodowego rankingu „Financial Times” uznana jest za najlepszą uczelnię biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest liderem rankingu uczelni ekonomicznych w Polsce wg „Perspektyw” i posiada „potrójną koronę akredytacyjną”: EQUIS, AMBA i AACSB.

Uczelnia, która powstała w 1993 roku, jest jedną z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Co roku kształci się tutaj 9 000 studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i MBA oraz doktorantów. Mury Akademii opuściło do tej pory ponad 50 000 absolwentów. Doceniają ją też studenci zagraniczni.

Studia w czasie COVID-u

Akademia Leona Koźmińskiego już w marcu 2020 r., gdy z powodu pandemii koronawirusa na poziomie krajowym zapadła decyzja o zawieszeniu zajęć na uczelniach, w ciągu kilku dni przeszła na zdalne nauczanie. Co ważne, już wtedy odbywało się tu od 90 do 100% zajęć, w zależności od rodzaju studiów. Od początku postawiła na szkolenie swoich pracowników, aby jak najskuteczniej wdrożyć e-learning. Dzięki temu można tu studiować bezpiecznie, bez względu na aktualną sytuację epidemiczną i obaw o kontynuację nauki w czasie pandemii.

Czas na inwestycję w swoją przyszłość

Na Akademii Leona Koźmińskiego właśnie trwa nabór, który zakończy się 15 lutego. Do wyboru jest blisko 90 kierunków studiów podyplomowych, adresowanych zarówno do pracowników małych firm, jak i korporacji. Są kierunki managerskie, zarządzanie w różnych branżach, kierunki przydatne dla samorządu, służby zdrowia, farmacji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nie warto więc zwlekać z decyzją.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka