wtorek, 5 stycznia 2021 16:50

Sucha Beskidzka: Centrum Kultury i Filmu to nie skatepark! Miasto ma problem z młodzieżą

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Centrum Kultury i Filmu to nie skatepark! Miasto ma problem z młodzieżą

Jesienią ubiegłego roku w rejonie ul. Turystycznej został wybudowany skatepark, by mieszkańcy miasta jeżdżący na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach mogli w bezpieczny dla siebie i innych sposób uprawiać swoje hobby.

Na stronie internetowej urzędu miasta Sucha Beskidzka pojawił się komunikat, w którym przypomniano, że ciągi piesze i obiekty użyteczności publicznej nie służą do jazdy po nich na deskorolkach, rolkach i rowerach. Podkreślono również, że teren Centrum Kultury i Filmu oraz jego otoczenie są monitorowane i znajdują się pod nadzorem firmy ochroniarskiej, a osoby, które spowodują uszkodzenia nie mogą czuć się anonimowe i muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi.

Poniżej pełna treść komunikatu:

Jak już informowaliśmy, budowa skateparku w pobliżu kładki pieszej na Stryszawce podyktowana była dostrzeżeniem przez Burmistrza Miasta potrzeb głównie młodych mieszkańców Suchej Beskidzkiej. Jednocześnie miała na celu sprawienie, by osoby, których hobby są ewolucje na rowerach, rolkach i deskorolkach właśnie na nim podnosiły swoje umiejętności, a nie wykorzystywały do tego celu elementów małej architektury, między innymi na deptaku wzdłuż tzw. pasażu handlowego przy ul. Mickiewicza. Jeżdżący po murach, schodach, czy ławkach, które nie są stworzone do tego celu, powodowali zagrożenie dla przechodniów, ale także niszczyli miejską infrastrukturę.
Ustawione na terenie skateparku urządzenia zdawały się spełniać oczekiwania miłośników ewolucji rowerowych i deskorolkowych. Długi weekend sylwestrowo-noworoczny pokazał jednak, że część deskorolkarzy nie zrezygnowała z wykonywania karkołomnych ewolucji w centrum miasta, wykorzystując do nich schody i barierki przed wejściem do niedawno odebranego Centrum Kultury i Filmu.
Informujemy, że ciągi piesze i obiekty użyteczności publicznej nie służą do jazdy po nich na deskorolkach, rolkach i rowerach. Przypominamy, że teren Centrum Kultury i Filmu oraz jego otoczenie są monitorowane i znajdują się pod nadzorem firmy ochroniarskiej. Osoby, które spowodują uszkodzenia nie mogą czuć się anonimowe i muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi. O każdym tego typu zdarzeniu będzie powiadamiana policja.
Inf.: UM Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje