środa, 20 listopada 2019 14:03

Sucha Beskidzka. Ruszyła budowa skateparku

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka. Ruszyła budowa skateparku

Rozpoczęły się prace związane z budową skateparku, nowego obiektu sportowo - rekreacyjnego wyczekiwanego przez młodych mieszkańców miasta, w tym przede wszystkim amatorów jazdy na deskorolce, rowerach BMX czy rolkach.

Obiekt zostanie zlokalizowany przy ul. Turystycznej na działce położonej na lewym brzegu potoku Stryszawka. Prace budowlane będą prowadzone w kilku etapach, a pierwsza część robót związanych z wykonaniem podłoża asfaltowego zostanie zakończona do 29 listopada tego roku.

Powierzchnia utwardzanego terenu wyniesie 450 m2. W roku przyszłym planowany jest montaż urządzeń terenowych w technologii betonowej, co z pewnością wpłynie na ich wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Wybór urządzeń jakie mają zostać zamontowane na tym obiekcie poprzedzony jest konsultacjami z lokalną społecznością, która będzie z nich korzystać.

Skatepark z pewnością stanie się popularnym miejscem gdzie młodzi ludzie będą mogli bezpiecznie spędzać wolny czas jeżdżąc na deskorolkach czy rowerach. Koszt realizowanego w tym roku pierwszego etapu prac to 88 596,76 zł brutto.

Fot. i inf.: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje