środa, 28 września 2022 10:36

Mając blisko 3 promile, pędził z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym

Autor Patryk Trzaska
Mając blisko 3 promile, pędził z prędkością 111 km/h w terenie zabudowanym

Suscy policjanci po podjętym pościgu zatrzymali 57-letniego kierowcę Volkswagena, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 111km/h. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,7 promila. Teraz grozi mu długi pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (26 września). Około godziny 16:00 policjanci chcieli zatrzymać kierującego, który poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym w miejscowości Kuków (powiat suski). Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Na widok funkcjonariuszy mężczyzna przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg. Kilkaset metrów dalej, uciekinier został zablokowany przez jadący przed nim pojazd oraz radiowóz. Jak się okazało, za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż w przeszłości zostały mu zabrane, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,7 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu 57-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem, pomimo braku uprawnień, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kontynuowania jazdy. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Sucha Beskidzka

foto ilustracyjne - pixabay

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje