poniedziałek, 2 listopada 2020 12:55

Sułkowice. Dewastacja znaków drogowych i pobicie. Napastnicy trafili do aresztu

Autor Wiktoria Mitura
Sułkowice. Dewastacja znaków drogowych i pobicie. Napastnicy trafili do aresztu

Młodzi mężczyźni dewastowali znaki drogowe w Sułkowicach. Mężczyzna, który chciał zwrócić im uwagę został spryskany gazem pieprzowym i pobity. Myśleniccy kryminalni zidentyfikowali i zatrzymali sprawców, którzy  przyznali się do winy.

Sytuacja miała miejsce 9 października na ulicy 1-go maja. Późnym wieczorem 38-letni mieszkaniec Sułkowic wracał do domu, gdy zauważył zniszczone znaki drogowe. Po chwili, usłyszał rozmawiających mężczyzn na ten temat. Zatem, postanowił zwrócić im uwagę. Zapytał w czym przeszkadzał im ten znak i zasugerował, że poinformuje policję. Wandale wpadli w złość i spryskali go gazem pieprzowym. Po krótkiej szarpaninie, zadając ciosy pięściami, powalili na ziemię swoją ofiarę, a jeden z agresorów zaczął kopać leżącego na ziemi, oszołomionego gazem pieprzowym. Kiedy ofiara nie miała już siły aby się bronić napastnicy odpuścili i uciekli.

Pobity mężczyzna po kilkunastu minutach doszedł do siebie i wrócił do domu. Konieczna była wizyta w szpitalu. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach i zasinieniach, a ofiara pobicia już następnego dnia o napaści poinformowała myślenickich policjantów.

Złapanie sprawców

Policjantom udało się złapać sprawców. Na pozyskanych nagraniach z różnych monitoringów na terenie Sułkowic widać, jak podejrzani wyrywają znak. Na ich nieszczęście w ręce policjantów trafił też film jak atakują 38 – latka.

Kluczem do schwytania sprawców okazała się przeszłość kryminalna jednego z nich. Policjant z Wydziału Kryminalnego kilka lat wcześniej miał z nim do czynienia i rozpoznał go na nagraniach. To 23 – latek z gminy Pcim, który kopał leżącego i  który wyróżnił się największą brutalnością, już cztery lata temu karany był za pobicie.  Pozostali napastnicy to mieszkańcy gminy Sułkowice w wieku 19 i 23 lata. Był z nimi jeszcze jeden mężczyzna , 21- letni mieszkaniec Sułkowic, który starał się powstrzymać agresję swoich kolegów - jednak bezskutecznie.

Co grozi zatrzymanym?

Cała trójka agresorów została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów -  za udział w pobiciu grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą również za dewastację znaków drogowych. Myślenicka prokuratura zastosowała wobec nich dozór oraz poręczenie majątkowe.

info to foto: KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje