środa, 10 listopada 2021 07:00

Suscy policjanci tropili poszukiwanego, znaleźli coś więcej

Autor Mirosław Haładyj
Suscy policjanci tropili poszukiwanego, znaleźli coś więcej

Suscy kryminalni zatrzymali 36-letnią kobietę oraz 19-latka, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Będący w ich towarzystwie 27-latek okazał się osobą poszukiwaną w celu odbycia kary więzienia.

W niedzielę (7 listopada) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej udali się pod wytypowany wcześniej adres, gdzie miała przebywać osoba poszukiwana przez sąd. Na miejscu rzeczywiście zastali poszukiwanego 27-letniego mężczyznę, a także dwoje jego znajomych. Nerwowe zachowanie 19-latka w czasie interwencji spowodowane było, jak się okazało podczas przeszukania, posiadaniem przy sobie foliowego zawiniątka z proszkiem. Proszek po sprawdzeniu okazał się amfetaminą. 36-latka, która również była w mieszkaniu poszukiwanego także miała przy sobie środki odurzające w foliowych woreczkach. W jednym z nim kobieta trzymała susz roślinny, który okazał się marihuaną, natomiast w drugim woreczku znajdowała się amfetamina.

Cała trójka została umieszczona w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a następnego dnia 19-latek i 36-letnia kobieta usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje