czwartek, 4 maja 2023 07:15

Szafa z szufladami – poznaj zalety tego ponadczasowego rozwiązania

Autor Artykuł sponsorowany
Szafa z szufladami – poznaj zalety tego ponadczasowego rozwiązania

Meble do przechowywania stanowią bardzo ważne wyposażenie każdego wnętrza. Szczególnie wtedy, gdy do dyspozycji nie mamy zbyt dużo miejsca i szukamy rozwiązań, które jak najlepiej zagospodarują dostępną przestrzeń. Rewelacyjną opcją jest szafa z szufladami, wyróżniająca się ogromną pojemnością, wielofunkcyjnością i uniwersalnością. Jakie są jej pozostałe zalety?

Szafa z szufladami – rozwiązanie znane od XIX wieku

Przed wiekami do przechowywania ubrań wykorzystywano drewniane skrzynie. Z czasem meble na odzież zaczęły przybierać coraz większe formy, aż do szaf znanych nam obecnie. Ich budowa i wyposażenie, towarzyszące nam po dziś dzień pochodzi z XIX wieku. To wtedy szafy zaczęły być konstruowane z trzech podstawowych segmentów – największego przeznaczonego do wieszania ubrań, półki powyżej i szuflad poniżej. Dzięki temu mieściły zarówno wszelką odzież, jak i bieliznę czy buty i nakrycia głowy.

Z czasem obszerne, drewniane szafy przestały spełniać wymagania nowoczesnego budownictwa. Zajmujące niemal cały pokój powojennego, modernistycznego mieszkania barczyste szafy musiały zostać dostosowane do zmieniających się standardów. Tak powstała meblościanka a szafa z półkami i szufladami była jednym z jej obowiązkowych elementów. Niektórzy z nas nadal z rozrzewnieniem wspominają pakowność mebli sprzed lat, dlatego też warto czerpać ze sprawdzonego wzornictwa i wykorzystać je w swoim domu.

Szafa z szufladami zamiast komody – opcja do małej sypialni i pokoju dziecięcego

Tak jak w przeszłości meblościanka zwiększała funkcjonalność małego metrażu mieszkań robotniczych, tak obecnie wysoka szafa z szufladami pomoże zagospodarować przestrzeń w małej sypialni. Jeśli pomieszczenie przeznaczone na miejsce do spania musi pomieścić wiele rzeczy, szafa wyposażona w kilka szuflad sprawdzi się idealnie. Zróżnicowane wnętrze mebla nie tylko zapewnia odpowiednią przestrzeń do przechowywania, ale i daje szerokie spektrum możliwości w układaniu garderoby. Pojemne szafy z szufladami do sypialni w każdym stylu w ofercie sklepu internetowego mają Salony Agata.

W przypadku pokoi dziecięcych problemem może być konieczność uporządkowanego przechowywania w jednym  miejscu bardzo wielu przedmiotów: zabawek, książek ubrań itp. Najmłodsi domownicy powinni mieć odpowiednią ilość miejsca do spania, nauki i zabawy. Stąd zestawy mebli dla dzieci najczęściej składają się z łóżka, biurka i szafy. Zamiast komody na ubrania do pokoju pociechy wstaw funkcjonalną szafę z regałem na zabawki. Aby zmieścić wszystkie ubrania w jednym meblu, należy wybrać model z różnorodnym wyposażeniem. Połączenie półek i szuflad pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W dodatku na szafie możesz postawić kartony w bajkowe wzory i schować w nich rzeczy, po które sięga się rzadziej.

Funkcjonalny przedpokój dzięki szafie z szufladami

Do zalet szafy z szufladami zaliczymy nie tylko pojemność oraz wielofunkcyjność, które pozwalają zastąpić tym meblem inne. Taki model jest również niezwykle uniwersalny. Oznacza to, że możesz wykorzystać go w różnych pomieszczeniach. Jednym z nich jest przedpokój, którego funkcjonalność powinna być cechą nadrzędną. Szeroka na 250 cm szafa z szufladami bez problemu pomieści odzież wierzchnią całej Twojej rodziny. Wykorzystaj drążek do powieszenia kurtek i płaszczy, a na półkach ustaw buty. Z kolei szuflady to świetne miejsce do schowania czapek i szalików, a także wszelkich przydasi, które warto mieć pod ręką przed wyjściem z domu. Szafa z szufladami nie tylko pomoże Ci utrzymać porządek w przedpokoju, ale i praktycznie zagospodarować niewielką przestrzeń.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje