piątek, 25 czerwca 2021 10:07

Kraków - New York wracają! Po ponad 10-latach

Autor Norbert Kwiatkowski
Kraków - New York wracają! Po ponad 10-latach

25 czerwca br. to wyjątkowy dzień dla krakowskiego lotniska. Dokładnie po godzinie 8.00 w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II wylądował samolot linii lotniczych LOT z amerykańskimi pasażerami na pokładzie. To inauguracja połączenia między Nowym Jorkiem a Krakowem.

Połączenia na trasie Kraków Airport a portem lotniczym Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku będzie realizowane raz w tygodniu przez polskiego przewoźnika, choć jak podkreślają władze grupy LOT - w razie dużego zainteresowania oraz luzowania kolejnych obostrzeń - nie wykluczają poszerzenia swojej oferty.

Co ciekawe, ostatnie bezpośrednie połączenie z Krakowa do Nowego Jorku odbyło się w 2009 roku. Kluczową rolę w powrocie odegrał fakt, że  Polska weszła do programu bezwizowego w 2019 roku, co pozwoliło usunąć uciążliwą barierę, która utrudniała podróże między naszymi krajami.

Loty z Krakowa do Nowego Jorku będą drugimi wykonywanymi z grodu Kraka do Stanów Zjednoczonych.  W 2017 roku uruchomiono połączenia prosto z Krakowa do Chicago.

Foto: Krakow Aiport

Kraków

Kraków - najnowsze informacje