czwartek, 14 września 2023 11:52

Szlachetna Paczka liczy na ludzi o wielkim sercu. Wolontariusze z Małopolski pilnie poszukiwani

Autor Patryk Trzaska
Szlachetna Paczka liczy na ludzi o wielkim sercu. Wolontariusze z Małopolski pilnie poszukiwani

Trwa  rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. W całej Polsce potrzebnych jest jeszcze ponad 5500 osób,  a w samym województwie małopolskim wciąż poszukiwanych jest 511 chętnych, by zmieniać  świat najbardziej potrzebujących na dobre.

– W zeszłym roku aż 12 tys. wolontariuszy działało w Szlachetnej Paczce.  Dotarli oni do ponad 15 tys. rodzin w całej Polsce, które otrzymały szlachetne paczki. Zmienili ich świat, mieli wpływ na lokalną  społeczność. Czasem dotarli z pomocą do sąsiada, sąsiadki, czasem do kogoś, kto mieszka w dzielnicy obok, ponieważ Szlachetna  Paczka, mimo że jest organizacją ogólnopolską, działa bardzo lokalnie” podkreśla Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna.

Co ciekawe, 62%  Polaków twierdzi, że obecnie poziom zaangażowania w wolontariat jest w  naszym kraju wyższy niż kiedykolwiek wcześniej. Tymczasem wg danych CBOS  poziom zaangażowania Polaków w wolontariat wynosi zaledwie ok. 8%, a w  2023 r. 51 proc. Polaków nie zaangażowało się w ani jedną akcję pomocową.

Badanie przeprowadzone przez Szlachetną Paczkę dowodzi, że Polacy mają świadomość korzyści, jakie płyną z udziału w wolontariacie. 48% badanych uważa, że wpis o wolontariacie w CV zwiększa szanse na rynku pracy, a 86% jest zdania, że wolontariat pomaga nabrać doświadczenia i kompetencji. 86% uważa natomiast, że bycie wolontariuszem to powód do dumy.

Szlachetna paczka liczy na wielkie serca Polek i Polaków i szuka wolontariuszy do tegorocznej edycji. W całej Polsce potrzebnych jest jeszcze ponad 5500 osób, a w samym województwie małopolskim wciąż poszukiwanych jest 511 chętnych.

Największe zapotrzebowanie jest w Wieliczce, Proszowicach oraz powiecie krakowskim.

Fot. Szlachetna Paczka Tarnów/Facebook

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka