sobota, 9 września 2023 10:05

Przerażona kobieta wezwała pomoc. Złodzieje wyłamali drzwi wejściowe

Autor Norbert Kwiatkowski
Przerażona kobieta wezwała pomoc. Złodzieje wyłamali drzwi wejściowe

To była kradzież, która nie miała prawa się opłacić. Chrzanowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn oraz kobietę, którzy włamali się do jednego z mieszkań znajdujących się na terenie gminy. Ich łupem padły rzeczy, których łączna kwota wyniosła... 5 tysięcy złotych.

Do całego zdarzenia doszło 6 września br., około godz. 17. To właśnie wtedy na telefon alarmowy 112 zadzwoniła kobieta informując, że ktoś wyłamał drzwi jej mieszkania skąd dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego, artykułów gospodarstwa domowego  oraz kosmetyków.

Już po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszoną interwencję.  Jak ustalono, drzwi wejściowe do mieszkania pod nieobecność domowników zostały wyłamane, a z wnętrza zginął sprzęt w postaci laptopa, dwóch telefonów komórkowych, mikrofalówki i kosmetyków. Łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzoną na blisko 5 tys. zł.

W wyniku natychmiastowo podjętych działań, policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali 37-letnią kobietę oraz przebywających w jej towarzystwie trzech mężczyzn w wieku od 40 -52 lat. Mundurowi częściowo odzyskali skradzione rzeczy m.in. mikrofalówkę i kosmetyki.

Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych wszystkie osoby usłyszały zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: Zdjęcie poglądowe/policja.pl

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka