czwartek, 8 kwietnia 2021 12:21

Szpital św. Anny w Miechowie. Sytuacja jest trudna, nie ma wolnych respiratorów

Autor Norbert Kwiatkowski
Szpital św. Anny w Miechowie. Sytuacja jest trudna, nie ma wolnych respiratorów

Szpitale na terenie całego województwa małopolskiego borykają się z trudami pandemii. Ciężka sytuacja jest w Szpitalu św. Anny w Miechowie, gdzie na ten moment wszystkie dostępne respiratory są zajęte.

- Na godzinę 9:00 dnia 8 kwietnia 2021r. w szpitalu przebywało 84 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem Covid-19. Było 14 wolnych miejsc (na 86 dostępnych) dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem covid, nie było na ten moment miejsc dla pacjentów sztucznie wentylowanych (zajęte wszystkie 12 miejsc). - mówi Łukasz Orłowski, dyrektor do spraw ekonomicznych w Szpitalu św. Anny w Miechowie.

W strukturach szpitalnych pojawiły się modyfikacje niezbędne do przyjmowania dużej ilości osób zarażonych koronawirusem.

- Na potrzeby chorych z Covid-19 zaadaptowano oddziały: gruźlicy i chorób płuc, obserwacyjno-zakaźny, chorób wewnętrznych, kardiologii i częściowo inne oddziały. Szpital dostosuje liczbę łóżek covidowych do aktualnych potrzeb epidemiologicznych. - dodał.

Dobrą informacją jest statystyka dotycząca szczepień w miechowskiej placówce.

- Szczepienia przebiegają zgodnie z przyjętym schematem. Z posiadanych na 8 kwietnia br. danych wynika, że powiat miechowski jest jednym z lepiej wyszczepionych powiatów w województwie (ok. 30% populacji). - podsumował Łukasz Orłowski.

Procentowa ilość zaszczepionych mieszkańców Małopolski w poszczególnych powiatach:

W miechowskiej placówce nie czuć już strachu związanego z możliwymi komplikacjami po przyjęciu szczepionki AstraZeneca. Był jednak okres, że pacjenci czuli obawę, dlatego rezygnowali ze swoich terminów.

- Kilka tygodni temu był krótki okres kiedy część pacjentów rezygnowała ze szczepienia szczepionką Astra Zeneca. Aktualnie praktycznie się to nie zdarza. - zakończył dyrektor do spraw ekonomicznych w miechowskim Szpitalu.

Foto: Szpital św. Anny w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje