wtorek, 8 listopada 2022 11:14

Sztuczna choinka – jaki rozmiar wybrać?

Autor Artykuł zewnętrzny
Sztuczna choinka – jaki rozmiar wybrać?

Na jaką wysokość sztucznej choinki się zdecydować, aby pasowała do domu? Podpowiadamy, jakie wymiary bożonarodzeniowego drzewka wybrać, aby nie przytłaczało wnętrza, było łatwe do dekorowania i przechowywania oraz wprowadzało do wnętrza bożonarodzeniowy nastrój.

Duża czy mała choinka do domu?

Na stronie Restilo widzimy sztuczne choinki w wielu rozmiarach do wyboru – od malutkich drzewek o wysokości 60 cm, które mogą zdobić niewielkie kawalerki po duże choinki o wysokości nawet 290 cm, które świetnie wyglądają we wnętrzach loftowych, wysokich kamienicach czy obszernych sklepach. Warto pamiętać, aby zostawiać wokół niej na tyle wolnej przestrzeni, by bez problemu udekorować sztuczną choinkę i poukładać wokół niej wigilijne prezenty.

Choinka do mieszkania o klasycznej wysokości

Klasyczne mieszkania mają wysokość 250 cm – do takiego wnętrza klienci najchętniej wybierają choinki o wysokości 180 cm. To najpopularniejsza wysokość choinek również ze względów praktycznych – taką choinkę można łatwo rozłożyć i ubrać bez konieczności wchodzenia na drabinę. Rozwieszenie lampek choinkowych czy ustrajanie bombkami drzewka tej wysokości również nie sprawi problemu.

Ciekawym rozwiązaniem są choinki tzw. slim, które są węższe niż regularne egzemplarze, dzięki czemu zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu. Mogą być świetną alternatywą do mniejszych mieszkań.

Większa choinka do większych mieszkań i sklepów

Jeśli chcesz, by choinka sięgała do samego sufitu, możesz wybrać taką o wysokości 220 cm: https://restilo.pl/sztuczne-choinki/220cm. Warto pamiętać by między drzewkiem a sufitem powinna być przerwa o szerokości przynajmniej 15-20 cm, żeby bez problemu nałożyć czubek albo betlejemską gwiazdę. Przy wyborze trzeba mieć na względzie również to, że duża choinka jest rozłożysta, dlatego trzeba dobrze rozplanować przestrzeń wokół niej, by ją łatwo udekorować.

Do wysokich wnętrz, takich jak przestrzenie biurowe, można wybrać choinkę o wysokości 250 cm: https://restilo.pl/sztuczne-choinki/250cm. Należy jednak pamiętać o miejscu na przechowywanie drzewka – im większa choinka, tym potrzebuje więcej przestrzeni po sezonie świątecznym.

Małe drzewka do niedużych wnętrz

Do mniejszych salonów, jadalni i pokojów można wybrać drzewka o wysokości 60-150 cm. Te o wysokości 120 cm nie przytłoczą wnętrza, a wprowadzą do niego niepowtarzalny nastrój: https://restilo.pl/sztuczne-choinki/120cm. Mniejsze egzemplarze można postawić na stoliku. Ciekawie prezentują się niewielkie choinki na pniu, które świetnie dopełniają wnętrza urządzane w konwencji eko, vintage lub skandynawskiej. Najważniejsza zasada jest taka, żeby choinka nie przytłaczała wnętrza – ma być jego ozdobą, a nie jedyną dekoracją.

Warto pamiętać, że producenci prześcigają się w produkcji dokładnych imitacji konkretnych gatunków choinek, na przykład sosny himalajskiej czy świerku skandynawskiego. Dzięki temu można cieszyć się ze sztucznej choinki dorównującej pięknem naturalnym egzemplarzom, a przy tym o wymiarze idealnie pasującym do wielkości pomieszczenia, które ma zdobić.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje