czwartek, 15 września 2022 12:33

Tak rodzina nie postępuje. 55-latek znęcał się nad bliską osobą

Autor Norbert Kwiatkowski
Tak rodzina nie postępuje. 55-latek znęcał się nad bliską osobą

55-letni mężczyzna z Kęt został zatrzymany z powodu podejrzenia znęcania się siostrzeńcem. Podejrzany usłyszał zarzut oraz otrzymał prokuratorskie zakazy zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym, a także policyjny dozór.

11 września na terenie jednej z miejscowości w gminie Kęty, tuż po godzinie 19, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął nietrzeźwy 55 – latek. Z informacji wynikało również, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się fizycznie i psychicznie nad 30 - letnim siostrzeńcem. Pod wskazany adres natychmiast udał się jeden z patroli. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego agresora.  Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Aby pokrzywdzony otrzymał dodatkowe wsparcie specjalistów z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej policjanci sporządzili Niebieską Kartę, która trafi do zespołu interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. W ciągu kilkunastu godzin zebrali dowody świadczące o tym że 55 – latek od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad siostrzeńcem  najczęściej będąc pod wpływem alkoholu.  Na tej podstawie zostały mu przedstawione  zarzuty znęcania. Ponadto, mając na względzie przerwanie przemocy domowej policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

We wtorek  (13 września) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad siostrzeńcem. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Po opuszczeniu Prokuratury  Rejonowej w Oświęcimiu  podejrzany został poinformowany, że naruszenie prokuratorskich nakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym. Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Fot: Google Street View

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje