sobota, 23 kwietnia 2022 11:29

Tak wygląda nowy sklep Wisły Kraków. Byliśmy w środku!

Autor Tomasz Stępień
Tak wygląda nowy sklep Wisły Kraków. Byliśmy w środku!

Fani czekali na niego prawie 20 lat. Ale w końcu jest - sklep kibica Wisły Kraków. Ma 700 metrów kwadratowych, nowoczesne wnętrze, a w środku koszulki, pamiątki, gadżety.

Oficjalne otwarcie sklepu zaplanowano na sobotę 23 kwietnia na godzinę 13, ale już wczoraj udało się nam do niego zajrzeć. Wnętrze robi wrażenie. Jak zapewniał prezes Wisły Kraków, Dawid Błaszczykowski, przy projektowaniu wnętrza inspirowano się najlepszymi tego typu obiektami wielkich europejskich klubów. I rzeczywiście – sympatycy Białej Gwiazdy, którzy się tu wybiorą, mogą swobodnie spacerować pomiędzy regałami i gablotami, przeglądać, wybierać, a z ekranów i telebimów spoglądają na nich piłkarze – współcześni i ci sprzed lat – legendy Wisły Kraków.

– To wyjątkowy dzień, jeden z ważniejszych w historii klubu. Przez ostatnich kilkanaście lat nasze gadżety i pamiątki sprzedawaliśmy w małym sklepiku obok stadionu. Dzisiaj nadeszła chwila, w której możemy uroczyście otworzyć jeden z największych i najlepszych w polskim sporcie fanshopów i bardzo się z tego cieszymy – mówił prezes Wisły Kraków, Dawid Błaszczykowski. – Jest to jeden z naszych najważniejszych projektów – stworzenie przestrzeni, której chcieliśmy nadać wiślacki charakter i w której każdy kibic, który tutaj przyjdzie znajdzie coś dla siebie. Jeździliśmy po Europie, byliśmy w sklepie Borussii Dortmund, Mönchengladbach, Sparcie Praga czy dynamie Drezno. Zebraliśmy różne doświadczenia i ciekawostki w jedną całość i, zachowując DNA Wisły, stworzyliśmy sklep, którym będziemy się mogli chwalić nie tylko w Polsce, ale myślę, że w całej Europie – dodał prezes.

Nowy sklep Wisły Kraków / Mateusz Łysik / Głos24

Na nowy sklep kibice musieli czekać bardzo długo. Poprzedni, ulokowany w kontenerze przed stadionem, funkcjonował od 2003 roku. Co jakiś czas pojawiały się postulaty środowisk kibicowskich, dotyczące zmiany lokalizacji i budowy obiektu z prawdziwego zdarzenia, ale sprawy stały w miejscu. Dopiero nowi właściciele i zarząd klubu zrealizował marzenia fanów. Nowy sklep jest ulokowany na stadionie im. H. Reymana pomiędzy trybunami C i D, od strony ulicy Reymonta.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje