sobota, 1 lipca 2023 09:20

Taki sukces nie zdarza się często! Suscy muzycy z niezwykłym wyróżnieniem

Autor Patryk Trzaska
Taki sukces nie zdarza się często! Suscy muzycy z niezwykłym wyróżnieniem

Kolejny znaczący sukces zapisała na swoim koncie Miejska Orkiestra Dęta z  Suchej Beskidzkiej. Za swój występ podczas  finału 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity”  otrzymała wyróżnienie I stopnia.

Odpowiednio dobrany,  niełatwy repertuar, a przede wszystkim jego bezbłędne wykonanie  sprawiły, że na początku czerwca na XXVIII Rejonowym Przeglądzie Orkiestr Dętych „Echo” w Naprawie Miejska Orkiestra Dęta sięgnęła po pierwsze miejsce i Puchar Starosty Suskiego za występ sceniczny oraz  Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie za najlepszą prezentację i grę w marszu, prezentując się w  utworze „White Roses”. Przegląd stanowił zarazem eliminacje do  organizowanego już od niemal pół wieku 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ”Echo Trombity” (wcześniej pod nazwą Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych), będącego obecnie największym i najbardziej  prestiżowym konkursem orkiestr dętych w województwie małopolskim.

W trakcie 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ”Echo Trombity”, który odbył się  w dniach 23 – 25 czerwca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu przed  komisją konkursową zaprezentowały się 22 najlepsze małopolskie  orkiestry, nominowane do udziału w przeglądzie przez jurorów etapów  rejonowych. Kunszt i nienaganna prezencja jakimi wykazali się suscy muzycy pod batutą Sławomira Pacholskiego ponownie spotkały się z  uznaniem komisji konkursowej, której werdyktem Miejska Orkiestra Dęta otrzymała wyróżnienie I stopnia w kategorii orkiestr działających przy  domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, orkiestr  zakładowych i parafialnych. Z uwagi na bardzo wysoki poziom festiwalu jest to znaczący sukces.

inf. UM Sucha Beskidzka
Fot. Jakub Kosakowski (Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ)

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka