czwartek, 25 lutego 2021 11:15

Tapety i fototapety w aranżacji salonu – jak uczynić wnętrze wyjątkowym?

Autor Artykuł sponsorowany
Tapety i fototapety w aranżacji salonu – jak uczynić wnętrze wyjątkowym?

Aranżacja wnętrz ma znaczenie dla naszego samopoczucia, a salon jest miejscem, które od razu kojarzy się z relaksem, dlatego wymaga dbałości o szczegóły. Elegancki i przytulny efekt łatwo uzyskasz przy pomocy tapet, a fototapety mogą wręcz przenieść w inny wymiar. Czym kierować się przy wyborze tapet lub fototapet?

Tapety – prostota i wyrafinowany styl

W przeszłości wybór tapet nie był zbyt duży, ale obecnie jest to materiał wykończeniowy, który pozwala na zaaranżowanie pomieszczeń w dowolnym stylu. Producenci prześcigają się w przedstawianiu różnorodnego wzornictwa. Kolorystyka również jest niezwykle bogata. Klasyczne i oryginalnie zdobione tapety do salonu powstają z różnych materiałów. Ze względu na brak wilgoci, która panuje m.in. w łazience, z powodzeniem możesz zastosować tapetę z weluru. Faktura weluru wprowadza do wnętrza przytulność i elegancję. Niezwykły efekt zapewnia tapeta flokowa, czyli z welurowymi tłoczeniami. Im bardziej intrygujące wzory, tym bardziej niekonwencjonalną aranżację salonu można uzyskać. Dekoracyjny charakter mają wszelkiego rodzaju tapety 3D. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wypukłe wzory, czy obrazy wykonane w perspektywie powodującej wrażenie niekończącej się dali, pomieszczenie nabierze unikalnego charakteru.

Jak tapety i fototapety 3D odmieniają wnętrza?

Tapety i fototapety do salonu z efektem 3D potrafią sprawić, że każde pomieszczenie zamieni się w miejsce, w którym spędzanie czasu będzie czymś więcej niż przyjemnością. To polecany rodzaj wykończenia ścian w przypadku salonu o niewielkim metrażu. Obrazy na fototapecie to nic innego jak perfekcyjne fotografie, a czasem mistrzowskie malowidła, przeniesione na rodzaj tapety. Nie są płaskie, charakteryzują się wieloma detalami i głębią przestrzeni. Powodują, że pokój wydaje się optycznie większy. W małych salonach doskonale sprawdzają się fototapety w jasnych barwach. Mile widziane są odcienie bieli, kremu, rozmytej szarości i wszelkie kombinacje pasteli. Nie musisz się jednak ograniczać, ponieważ równie dobrze sprawdzi się fototapeta z mocniejszymi akcentami - np. zielonych liści palm i żywej czerwieni rajskich kwiatów w połączeniu ze złocistym piaskiem plaży oraz morską tonią. Im większe wrażenie głębi obrazu, tym lepszy efekt można uzyskać w przypadku mocniejszych barw. Jeżeli zdecydujesz się na wyrazistą fototapetę intensywnie nasyconą ciepłymi lub ciemnymi kolorami, zadbaj o stonowanie sąsiadujących ścian. Dobrym rozwiązaniem jest jasna tapeta do salonu z bardzo delikatną fakturą. Wchodząc na stronę https://grupamo.pl/produkty/tapety-i-fototapety/, przekonasz się, ile możliwości oferują producenci tapet i fototapet.

Fototapety z obrazami inspirowanymi naturą

W aranżacji wnętrz często pojawiają się motywy roślinne i naturalne krajobrazy. Nie powinny wypełniać wszystkich ścian, ale umieszczone na jednej z nich tworzą bajeczną i niezwykle relaksującą atmosferę. Oryginalna fototapeta do salonu może kusić soczystością egzotycznych kwiatów lub wprawiać w nostalgię dzięki obrazowi mglistego poranka na skraju lasu. Motywy roślinne i zwierzęce oraz niezliczone krajobrazy o unikalnym charakterze stwarzają wrażenie bliskości natury.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka