środa, 24 lipca 2019 13:14

Tarnów bez bazgrołów - dołącz do akcji!

Autor Marzena Gitler
Tarnów bez bazgrołów - dołącz do akcji!

Mieszkańcy Tarnowa mówią „nie” obraźliwym i szpecącym napisom widniejącym w miejscach publicznych. Pojutrze, 25 lipca, tarnowianie spotkają się przy Starym Cmentarzu, by odmalować zdewastowany przez wandali fragment muru.

Po tym jak wczoraj zamalowano obraźliwe napisy na murze kirkutu, nadszedł czas na kolejne tarnowskie budynki i mury, które wymagają farby. 25 lipca wolontariusze wspólnie zamalują napisy na murze Starego Cmentarza. – Farbę zakupi Miejski Zarząd Cmentarzy. Zamalowane zostaną trzy pierwsze przęsła ogrodzenia od południowej strony cmentarza. Napisy nie są obraźliwe, ale bohomazy od dłuższego czasu oszpecają mur – wyjaśnia Maria Wójcik, dyrektorka Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie.

Do malowania może przyłączyć się każdy. Wystarczy o godz. 10 stawić się na miejscu akcji. Można przyjść z własnym wałkiem do malowania, odpowiedni sprzęt zakupi również MZC i rozda wolontariuszom.

Jak już informowaliśmy, w najbliższych tygodniach powstanie spis tarnowskich bohomazów, które również zostaną usunięte. O kolejnych terminach poszczególnych akcji będzie można przeczytać na naszej stronie.

inf. i foto: (ww)/ UM T

Tarnów - najnowsze informacje