wtorek, 3 listopada 2020 13:48

Tarnów: Domy Pomocy Społecznej potrzebują pomocy! Poszukiwani są wolontariusze

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Domy Pomocy Społecznej potrzebują pomocy! Poszukiwani są wolontariusze

Tarnowskie domy pomocy społecznej, w trudnym czasie pandemii, w szczególny sposób odczuwają braki kadrowe. Związane jest to nie tylko z chorobami pracowników, ale w znacznej mierze z koniecznością odbywania kwarantanny.

Domy Pomocy Społecznej to placówki, które pracują w trybie całodobowym. Braki kadrowe są więc dla nich szczególnie dotkliwe. W obliczu poważnego kryzysu poszukiwane są osoby zainteresowane podjęciem pracy opiekunki i pielęgniarki, ale także wolontariusze, którzy chcieliby wesprzeć opiekę nad osobami najbardziej jej potrzebującymi. Przed rozpoczęciem pracy w DPS i po jej zakończeniu pracownicy zostaną przebadani pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2.

Praca w domach pomocy społecznej ma szczególny charakter. To pomoc ludziom starszym, schorowanym, a w czasach epidemii również bardzo przerażonym sytuacją.

-Dlatego tak ważne jest, by osoby, które odpowiedzą na apel, posiadały przygotowanie zawodowe, by zapewnić zarówno pomoc w codziennych czynnościach, ale także udzielić wsparcia psychicznego, złagodzić niepewność, wesprzeć w przetrwaniu tego trudnego czasu. Właśnie teraz możemy okazać swoje człowieczeństwo poprzez pomoc, empatię i zaangażowanie we wsparcie osób najbardziej potrzebujących. Zapraszamy do współpracy – przekonują władze Tarnowa.

Tarnów: W Arenie Jaskółka powstanie szpital polowy!
To pewne. W Arenie Jaskółka Tarnów powstanie szpital polowy. Rozpoczęły się już prace przy składaniu nawierzchni hali, a projekt przebudowy ma być gotowy w nocy z poniedziałku na wtorek. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, w ślad za październikowymi deklaracjami, udostępnił władzom Małopolski Arenę J…

Z chętnymi do podjęcia pracy dom pomocy społecznej zawrze stosowną umowę zastępstwa, zapewniając m.in. środki ochrony osobistej. Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury bezpośrednio do tarnowskich domów pomocy społecznej telefonicznie lub mailowo.

Dom Pomocy Społecznej ul. Czarna Droga 48: tel. 14 633 02 15, mail dps.2@umt.tarnow.pl

Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta ul. Szpitalna 53: tel. 14 688 86 67, mail dpstarnow@dps.okay.pl

Tarnów: Nie żyje 76-latek. Nie było wolnej karetki - interweniowali strażacy
W regionie tarnowskim coraz częściej do osób potrzebujących pilnej pomocy medycznej wysyłani są strażacy. Wszystko za sprawą licznych wyjazdów karetek do tak zwanych covidowców. Wolnego ambulansu nie było dla potrzebującego pomocy 76-latka. Na pomoc ruszyli strażacy, jednak mężczyzny nie udało się u…
koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje