piątek, 3 kwietnia 2020 14:31

Tarnów kupił maseczki dla seniorów

Autor Marzena Gitler
Tarnów kupił maseczki dla seniorów

Miasto zakupiło maseczki ochronne dla tarnowskich seniorów 70+.  W najbliższy poniedziałek 6 kwietnia  rozpocznie się ich dystrybucja do miejsc zamieszkania.

Miasto zakupiło pierwszą partię 13 tysięcy maseczek ochronnych, które są przeznaczone dla tarnowskich seniorów 70+.W najbliższy poniedziałek 6 kwietnia rozpocznie się dystrybucja do  miejsc zamieszkania tarnowskich seniorów zakupionych przez miasto  maseczek ochronnych.

W dystrybucji  pomagać będą pracownicy socjalni, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe  oraz wolontariusze. Maseczki nadają się do kilkukrotnego wykorzystania  po kilkuminutowym ich wypraniu w wodzie o temperaturze powyżej 70  stopni.

- Maseczki na pewno przydadzą się seniorom, którzy muszą  wyjść z domu i apeluję o ich używanie – mówi prezydent Roman Ciepiela. –  Opinie na temat używania maseczek są różne, również te przekazywane  oficjalnie, ale na pewno nikomu nie zaszkodzą. Nośmy je choćby po to,  abyśmy zmniejszyli ryzyko zarażenia innych, jeżeli jesteśmy nosicielami  wirusa, a nie mamy objawów. Seniorzy, którzy nie wychodzą mogą maseczki  przekazać osobom, które się nimi opiekują.

Miasto zamówiło również  drugą partię 10 tysięcy maseczek, które będą dystrybuowane w późniejszym  terminie. Kolejne dostawy będą zamawiane w miarę potrzeb.

inf. i foto: UMT

koronawirus najnowsze informacje

Tarnów - najnowsze informacje