poniedziałek, 16 września 2019 11:45

Tarnów: Podpisano umowę na nową karetkę pogotowia. Gdzie będzie stacjonować?

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Podpisano umowę na nową karetkę pogotowia. Gdzie będzie stacjonować?

W Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie podpisano dziś umowę na dofinansowanie zakupu nowego ambulansu dla tarnowskiego pogotowia. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, trafi on do fili PSPR w Wojniczu. Umowę podpisała Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki pochodzą z ogólnopolskiego „Programu wymiany ambulansów”.

Umowa została podpisana w obecności Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Wicestarosty Tarnowskiego Jacka Hudymy. - Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko za to, iż Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie została uwzględniona w rządowym „Programie wymiany ambulansów” - powiedział starosta tarnowski.

- „Program  wymiany ambulansów” jest kolejnym etapem reformy systemu ratownictwa medycznego - podkreśliła Minister Józefa Szczurek-Żelazko. - Dążymy do tego, aby wyposażać stacje pogotowia ratunkowego w nowoczesne, profesjonalnie wyposażone karetki - dodaje Wiceminister Zdrowia. Jak zapowiada Ministerstwo Zdrowia, w ramach programu ma zostać zakupionych 200 nowoczesnych karetek w całym kraju.

Umowa opiewa na kwotę 400 tys. zł. Dyrektor PSPR w Tarnowie Kazimiera Kunecka potwierdza, iż zakupiona z tych środków karetka trafi do filii tarnowskiego pogotowia w Wojniczu. - To właśnie tam użytkujemy najbardziej wysłużony pojazd, który kwalifikuje się do wymiany - tłumaczy Kazimiera Kunecka.

inf. i foto: Powiat Mielecki

Tarnów - najnowsze informacje