środa, 21 września 2022 09:30

Tarnów. Seniorki będą opiekować się maluchami

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Seniorki będą opiekować się maluchami

Dwanaście seniorek zgłosiło się by pomagać rodzicom najmłodszych tarnowian w ich opiece. W ramach projektu OD JUNIORA DO SENIORA, starsi mieszkańcy, po wielu odpowiednich szkoleniach, będą mogli zająć się opieką dzieci do lat 3.

Celem programu jest pomoc rodzicom w opiece nad dziećmi poprzez włączenie seniorów w lokalną ofertę opiekuńczo-wychowawczą. W ramach projektu zostanie stworzona platforma - baza osób chętnych do opieki nad maluszkami, z której rodzice w razie potrzeby będą mogli skorzystać.

Seniorki zostaną odpowiednio przygotowane do opieki. W ramach projektu panie już zostały przeszkolone z pierwszej pomocy, a czekają je jeszcze szkolenia z bezpieczeństwa i higieny, podstaw psychologii i pedagogiki wychowawczej, pielęgnacji dziecka oraz podstawowych metod pracy z nim. Prócz szkoleń zaplanowano także spotkania integracyjne seniorów oraz rodziców. Program przeznaczony jest dla osób mieszkających w Tarnowie.

Osoby zainteresowane zostawieniem dzieci pod opieką seniorów mogą się już skontaktować z Zespołem Żłobków w Tarnowie ul. Najświętszej Marii Panny 3, 33-100 Tarnów, tel. 14 621 71 72. Zadanie jest częścią projektu „Tarnów – Nowe Spojrzenie” realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, sfinansowanego ze środków Funduszy Norweskich.

Inf. UM Tarnów
Fot. Unsplash/Ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje