wtorek, 14 stycznia 2020 13:50

Tarnów. Wpadł przez bobry

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Wpadł przez bobry

Bobry, które podgryzły drzewo w Porębie Radlnej, doprowadziły do zatrzymania mieszkańca, który jechał pojazdem pomimo zakazu i do tego był nietrzeźwy.

W sobotę 11 stycznia strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zostali skierowani do zabezpieczenia groźnie przechylonego drzewa, które mogło przewrócić się na drogę wojewódzką w Porębie Radlnej. Na miejscu okazało się, że pień drzewa jest mocno podgryziony przez bobry i  stwarza realne zagrożenie zablokowania drogi W977 łączącej Tarnów z  Tuchowem. Na miejsce zostali również skierowani policjanci, którzy mieli  ustalić właściciela gruntu. Jak się okazało, mężczyzna właśnie wracał do domu swoim ciągnikiem rolniczym. Rutynowe sprawdzenie traktorzysty przez policjantów okazało się jednak dla niego zgubne.

Mężczyzna miał  orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do kwietnia 2020, a kontrola trzeźwości wskazała, że jechał  pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał niemal  0,5 promila.

Właściciel gruntu, na którym grasowały bobry, odpowie za naruszenie zakazu sądowego oraz jazdę w stanie po użyciu alkoholu.  Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

inf. KMP w Tranowie, fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje