czwartek, 10 października 2019 08:45

Tarnów: Zniszczyli kiladziesiąt banerów. Wandalizm czy akcja polityczna?

Autor Marzena Gitler
Tarnów: Zniszczyli kiladziesiąt banerów. Wandalizm czy akcja polityczna?

Tarnowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy po koniec września na terenie Tarnowa zniszczyli 30 banerów wyborczych na ul. Tuchowskiej.

Do tarnowskiej policji zgłosiły się komitety, które zawiadomiły o ich zniszczeniu. O zdarzeniu poinformował też na Facebooku Krzysztof Boczek.

Kilka dni później policjanci komendy miejskiej wytypowali sprawców tego uszkodzenia. Analiza zgromadzonych materiałów dowodowych wskazała na dwie osoby, które idąc piechotą ulicą Tuchowską w nocy z 24 na 25 września, przed godziną 2 w nocy, zrywały wszystkie zawieszone tam banery wyborcze. Każdy zawieszony baner na ogrodzeniu, czy wystawiony na specjalnej przyczepie został przedarty. Kilka takich aktów wandalizmu zarejestrowała jedna z kamer monitoringu. Był to pierwszy krok do ustalenia sprawców.

Ostatecznie ustalono, żę banery zniszczyli 21- oraz 24-letni mężczyźni, mieszkańcy podtarnowskiej miejscowości. Nie podali przyczyn, dla których w ten sposób "urozmaicali" sobie drogę powrotną do domu. Wartość uszkodzeń jakich się dopuści zostały oszacowane na kwotę niemal 1500 złotych.

Mężczyźni przyznali się do tych zniszczeń. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w komisariacie Policji Tarnów-Centrum. Za zniszczenie materiałów wyborczych grozi mandat do 500 złotych, a nawet grzywna do 5 tysięcy złotych.

inf. i foto: KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje